KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
WYDARZENIA
21
10.2018
 
Obiad dla Seniora - duży krok do otwarcia się na innych

 

Obiad dla Seniora - duży krok do otwarcia się na innych

 

W ostatnim czasie w brzeskiej Rodzinie Kolpinga wiele się dzieje. Brzescy seniorzy uczestniczą w projekcie Związku Centralnego u Dzieła Kolpinga w Polsce pt. ,,Godność człowieka - moja, twoja, nasza”, w którym oprócz szkoleń i programu kulturalnego ciekawym wydarzeniem jest akcja „Niedzielny obiad dla seniora”.

 

19 października 2018r. seniorzy samotni spotkali się na takim właśnie obiedzie w restauracji o przedwojennych tradycjach ,,Pawilon” w Brzesku wraz z seniorami z brzeskiego KKS-u.

 

Uczestniczyło w nim 18 seniorów biorących udział w projekcie, 18 osób – członków Rodziny Kolpinga w Brzesku, w tym członkowie Zarządu oraz przedstawiciele Zarządu niemieckiej Rodziny Kolpinga z Landshut, którzy przybyli do nas z wizytą.

 

Wiele seniorów nie bywa w restauracjach nie tyle ze względów finansowych, lecz często z powodu braku towarzystwa. A wielu z nich, mimo samotności chce nadal czuć się potrzebnymi. Tak więc zaproszenie na obiad to mobilizacja do działania.

 

Przy pysznym obiedzie stopniowo topniało początkowe onieśmielenie i okazało się, że być seniorem to żadna przeszkoda do spędzania miło czasu. Słowa jednej uczestniczki: „Dziękuję, to było dla mnie takie święto, trzeba było się ubrać, przygotować i wyjść z domu, a tam bywa trudno.”

 

Czy obudził się potencjał, który drzemie w ludziach starszych? Myślę, że tak, a czasy, w których się mówiło, że emeryt to osoba, która spędza czas przed telewizorem, właśnie mijają. Nastaje moda na aktywną starość.

 

Krystyna Plichta

Kolpingowski Klub Seniora w Brzesku

 

 

Projekt  „Godność człowieka – moja- twoja- nasza” jest finansowany w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

« powrót

W ramach  projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości" w Rodzinie Kolpinga w Makowie Podhalańskim odbyły się dwa z trzech zaplanowanych obiadów. 

 

Z Kolpingowskiego Klubu Seniora w Chełmku  10  osób wzięło udział w kursie dla opiekunów osób starszych. 

 

Z końcem lipca br. zakończyła się realizacja 7 seminariów będących częścią projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości”.

 

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON