11.2018

Niedzielny Obiad w Bochni - droga do aktywności społecznej

Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga w Bochni” 19 listopada br. zorganizowało spotkanie pod hasłem „Niedzielny Obiad dla Seniora”.

Przy wspólnym stole spotkali się Seniorzy z Bochni i Sobolowa. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Godność człowieka – moja, twoja, nasza”. Podczas obiadu zostały nagrane kolejne ujęcia do filmu o aktywności seniorów, promującego zaangażowanie społeczne.

Projekt finansowany z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 -2020.

W ramach  projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości" w Rodzinie Kolpinga w Makowie Podhalańskim odbyły się dwa z trzech zaplanowanych obiadów.

Z Kolpingowskiego Klubu Seniora w Chełmku  10  osób wzięło udział w kursie dla opiekunów osób starszych.

Z końcem lipca br. zakończyła się realizacja 7 seminariów będących częścią projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości”.