KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
WADOWICE
 
Kolpingowki Klub Seniora w Wadowicach
 
przy Rodzinie Kolpinga w Wadowicach 
 
Kontakt: Tel.: 33 873 21 10, wadowice@kolping.pl
 
 

 

Motto Klubu Seniora:
„KOCHAJ CZŁOWIEKA I KOCHAJ BOGA,  

BO TO NAJPROSTSZA DO NIEBA DROGA.”


 

       Zgodnie z założeniami projektu „ Aktywni  lokalnie, myślący globalnie”, okres edukacyjno – przygotowawczy dobiega końca. Powstają nowe Kolpingowskie Kluby Seniora. Projekt finansowany jest przez ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013, a realizowany jest przez Fundację Dzieła Kolpinga w Polsce, za pośrednictwem pięciu Rodzin Kolpinga działających  w  południowej części naszego kraju. Rodzina Kolpinga z Wadowic jest jedną z tej piątki.


      Projekt przeznaczony jest dla seniorów w wieku 60+ . W naszym wadowickim Stowarzyszeniu R. K. w projekcie uczestniczyło 13 osób. Zgodnie z założeniami projektu beneficjenci uczestniczyli w warsztatach  rozwoju osobistego „Dojrzałość na czasie”, w kursie komputerowym „ e- Senior”, oraz warsztatach edukacji globalnej „ Senior – społeczeństwo – system”. Na spotkaniach w Gdańsku, w Luborzycy pod Krakowem i w wadowickim Stowarzyszeniu Rodzina Kolpinga  przygotowano liderów  Kopingowskich Klubów Seniora. Osoby te musiały zdeklarować  chęć działania w projekcie, aktywny udział w organizowaniu klubu  oraz być w wieku 60 plus. 
 
      Zarząd Stowarzyszenia podjął uchwałę o utworzeniu Kolpingowskiego Klubu Seniora jako kolejnej z sekcji działania. W połowie grudnia 2013 roku odbyło się uroczyste spotkanie inauguracyjne Klubu. 

 

 

Zrealizowane działania:

1. Warsztaty rozwoju osobistego „ Dojrzałość na czasie”                                 
2. Wizyta studyjna w R.K. Gdańsk.
3. Zakładanie , finansowanie i prowadzenie KKS
4. Warsztaty „e-Senior” w Wadowicach
5. Warsztaty „Senior – społeczeństwo – system” – działania na rzecz zrównowazonego rozwoju i aktywizacji seniorów

18 października w Rodzinie Kolpinga w Bochni odbyła się debata „z Kufrem”. Bocheńska Rodzina podsumowała swoje działania i zaplanowała nowe.

 

Od sierpnia w małopolskich Rodzinach Kolpinga trwają debaty z „Kufrem” w ramach projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości” (Rządowy Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020)

 

Ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora uczestniczy w Forum Seniora w Szczawnicy Zdrój.

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Projekty:

Created by Agencja Interaktywna NEGON