KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
SENIORZY OTWARCI NA ŚWIAT

 

 

SENIORZY OTWARCI NA ŚWIAT

 

 

          Rodzina Kolpinga „Klub Celtycki” w Krakowie wraz z Kolpingowskim Klubem Seniora rozpoczęła w maju realizację projektu: „Seniorzy otwarci na świat”, który skierowany jest do osób 60+. Celem projektu jest zwiększenie aktywności społecznej seniorów mieszkających na terenie dzielnic Prądnik Czerwony i Prądnik Biały w Krakowie.

 

      Ideą przewodnią projektu, są podróże i odkrycia, które mają być sposobem na przełamywanie obaw i barier seniorów związanych z nauką języków obcych, obsługą komputera, rozwijaniem pasji, zainteresowań i poprzez to własnej osobowości, nawiązywanie nowych kontaktów społecznych i osobistych.

 

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

18 października w Rodzinie Kolpinga w Bochni odbyła się debata „z Kufrem”. Bocheńska Rodzina podsumowała swoje działania i zaplanowała nowe.

 

Od sierpnia w małopolskich Rodzinach Kolpinga trwają debaty z „Kufrem” w ramach projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości” (Rządowy Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020)

 

Ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora uczestniczy w Forum Seniora w Szczawnicy Zdrój.

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Projekty:

Created by Agencja Interaktywna NEGON