KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
Rękodzieło - uczymy się od siebie nawzajem

Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce rozpoczął realizację projektu „Rękodzieło  - uczymy się od siebie nawzajem” realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. 

Celem projektu „Rękodzieło  - uczymy się od siebie nawzajem” jest wzrost aktywności 90 osób w wieku 60+ w ich środowiskach lokalnych tj. na terenie Bochni, Brzeska, Dębna, Krakowa, Luborzycy, Prus i Porąbki Uszewskiej. Projekt łączy aktywność edukacyjną seniorów, skupionych w wokół lokalnych Klubów Seniora, z promocją wolontariatu i przygotowaniem do podejmowania takiej aktywności na rzecz lokalnego społeczeństwa. Poprzez udział w warsztatach uczących różnych technik rękodzielniczych, uczestnicy nabędą konkretne umiejętności manualne, którymi będą mogli podzielić się w innych klubach seniora. 

 

Okres realizacji projektu: 01.06-30.11.2016 r.

Działania projektowe:
• Warsztaty rękodzielnicze „U mnie w  klubie – uczę się”
• Zajęcia lokalne „Z wizytą w klubie – uczę innych”
• Wizyta w muzeum etnograficznym oraz udział w warsztatach muzealnych
• Prowadzenie SENIOR na portalu www.senior.kolping

 

Grupa docelowa projektu:

90 osób, seniorów w wieku 60+ działających w ramach Kolpingowskich Klubów Seniora przy Stowarzyszeniach Rodzina Kolpinga w województwie Małopolskim tj. na terenie Dębna, Porąbki Uszewskiej, Bochni, Brzeska, Krakowa (dwa kluby), Luborzycy i Prus.

 

Pliki do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin

 

 

W ramach  projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości" w Rodzinie Kolpinga w Makowie Podhalańskim odbyły się dwa z trzech zaplanowanych obiadów. 

 

Z Kolpingowskiego Klubu Seniora w Chełmku  10  osób wzięło udział w kursie dla opiekunów osób starszych. 

 

Z końcem lipca br. zakończyła się realizacja 7 seminariów będących częścią projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości”.

 

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Projekty:

Created by Agencja Interaktywna NEGON