KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
LUBORZYCA

 

Kolpingowki Klub Seniora w Luborzycy

 

przy Rodzinie Kolpinga w Luborzycy

 

Kontakt: Marianna Jasiówka, tel. 605 351 323

 


      Klub powstał 1 grudnia 2012 roku z inicjatywy 6 seniorek - liderek uczestniczek projektu, przeprowadzonego przez Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce. Tworzą go osoby doświadczone w działaniach społecznych na rzecz społeczności lokalnej, pełne energii i zapału do pracy.

 

      W listopadzie 2012 roku seniorki-liderki pozyskały pomieszczenie w Szkole Podstawowej im. 600-lecia UJ w Luborzycy, które zaadaptowały na Kolpingowski Klub Seniora. Od tamtego czasu spotkania w Klubie odbywają się regularnie co tydzień. Od początku stycznia 2013 r. seniorki zainicjowały rytmikę dla osób starszych, która przyciąga coraz większą liczbę osób. Dzięki uczestnictwie 14 osób z Klubu w projekcie „Lokalny Senior – Aktywny Europejczyk” udało się zorganizować cykliczny kurs języka angielskiego (wtorek, godz. 17.00) oraz zajęcia fizyczne (czwartek, godz. 18.00). Dodatkowo KKS organizuje raz w miesiącu spotkania z cyklu Zdrowie Seniora oraz spotkania w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Seniora. Członkowie Klubu biorą udział w innego rodzaju warsztatach i projektach dla osób starszych, dostępnych w Małopolsce, a swoją wiedzą i nabytymi umiejętnościami dzielą się z pozostałymi członkami.

 


Działalność Klubu ukierunkowana jest m.in. na:

  • edukację społeczną i zdrowotną
  • promocję aktywnego i zdrowego stylu życia
  • rozwój zainteresowań i talentów
  • integrację międzypokoleniową
  • organizowanie spotkań i imprez integracyjnych
  • kursy językowe
  • kursy komputerowe
  • adekwatne do wieku, stopnia sprawności oraz zainteresowań członków Klubu.

 

18 października w Rodzinie Kolpinga w Bochni odbyła się debata „z Kufrem”. Bocheńska Rodzina podsumowała swoje działania i zaplanowała nowe.

 

Od sierpnia w małopolskich Rodzinach Kolpinga trwają debaty z „Kufrem” w ramach projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości” (Rządowy Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020)

 

Ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora uczestniczy w Forum Seniora w Szczawnicy Zdrój.

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Projekty:

Created by Agencja Interaktywna NEGON