KOLPINGOWSKI PROGRAM WSPARCIA SENIORÓW

fot. Conner Downey, Flickr, CC-BY-NC-ND-20

Celem projektu „Kolpingowski Program Wsparcia Seniorów” jest rozwój usług społecznych świadczonych przez osoby starsze na rzecz osób starszych 60+ oraz wspieranie działań samopomocy i samoorganizacji seniorów.

Okres realizacji projektu: 1.06-31.12 2016 r.

Działania projektowe:

• Blok "Kształcenie opiekunów osób starszych"
  • Blok "Samoorganizacja i wolontariat seniorów"- w ramach którego planuje się rozwój 5 wolontaryjnych grup samopomocowych seniorów oraz realizację nowej usługi społecznej w postaci akcji „Niedzielny obiad seniorów”,
  • Senioriada „Seniorzy dla seniorów”.

Bezpośrednia grupa docelowa projektu to w sumie 120 osób w wieku 60+ z terenu działania następujących Kolpingowskich Klubów Seniora:

• KKS Brzesko,
  • KKS Chełmek
  • KKS Dębno
  • KKS Jarosław
  • KKS Kraków- Nowy Bieżanów
  • KKS Kraków Klub Celtycki
  • KKS Luborzyca
  • KKS Maków Podhalański
  • KKS Wadowice

Projekt jest realizowany w ramach  Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

W listopadzie 2018 r. ZCDK w Krakowie organizuje  bezpłatne szkolenie „Opiekun osoby starszej” realizowane w ramach projektu ASOS.

Jest lekka, łatwa w obsłudze i co najważniejsze: może uratować życie.

W ostatnim tygodniu sierpnia odbyło się w Rabce - Zdroju Forum Seniorów z Kolpingiem.

Projekty: