KALENDARIUM

Fot. Dafne Cholet(CC BY 2.0)

Ważne daty:

4 grudnia - rocznica śmierci bł. A. Kolpinga

8 grudnia - rocznica urodzin bł. A. Kolpinga

Historia Dzieła Kolpinga w Polsce:

1990, założenie przez ks. Kazimierza Hołę pierwszej Rodziny Kolpinga w Stanisławiu k/Kalwarii Zebrzydowskiej

1993, marzec, zjazd przedstawicieli pierwszych 6 Rodzin Kolpinga i powołanie Tymczasowego Zarządu Dzieła Kolpinga w Polsce

1995, styczeń, powstanie Biura Dzieła Kolpinga w Krakowie

1996, listopad, Walne Zgromadzenie Dzieła Kolpinga w Polsce i powstanie Związku Centralnego Dzieła Kolpinga w Polsce (zrzeszającego 17 Rodzin Kolpinga), wybory Zarządu Centralnego Dzieła Kolpinga w Polsce na pierwszą kadencję

1998, czerwiec, początki szerokiej działalności Domu Spotkań i Formacji Dzieła Kolpinga w Luborzycy

1999, grudzień, oficjalne uznanie przez Episkopat Polski Dzieła Kolpinga w Polsce jako  katolicka wspólnota samopomocy społecznej.

2000, kwiecień, powstanie biura turystycznego Kolping Ravel

2001, sierpień, otwarcie nowej siedziby głównej Związku – Domu „Kolping” w Krakowie.

2001-2002, realizacja pierwszego projektu na rzecz osób bezrobotnych

W ramach projektu Niedzielny Obiad chcemy wyróżnić firmy, które bezinteresownie angażują się w działania na rzecz Seniorów.

Już we wrześniu rozpoczną się zajęcia komputerowe dedykowane osobom starszym w wieku 60+.

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga "Klub Celtycki" w Krakowie oraz Kolpingowski Klub Seniora w ramach projektu "Między Historiami-senior na drodze życia" planuje we wrześniu 2017 r. dwa  wydarzenia poświęcone szlakom św. Jakuba (Camino de Santiago).

Projekty: