GODNOŚĆ CZŁOWIEKA - MOJA, TWOJA, NASZA

W maju 2018 r. Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce rozpoczął realizację projektu pt. „Godność człowieka - moja, twoja, nasza”, w ramach którego będziemy m.in. kontynuować akcje „Niedzielne obiady seniorów”.

Celem głównym projektu jest rozwój usług społecznych świadczonych na rzecz osób starszych 60+ oraz wspieranie działań samopomocy i samoorganizacji seniorów realizowanych przez 14 Kolpingowskich Klubów Seniora na terenie województwa małopolskiego i podkarpackiego.

W ramach projektu przewiduje się realizację takich działań jak:

• Blok I. Rozwój usług asystenckich i opiekuńczych dla osób starszych o ograniczonej samodzielności (kurs opiekunów osób starszych wraz z praktyką wolontaryjną);
  • Blok II. Rozwój nowatorskich usług społecznych KKS – niedzielne obiady seniorów i program kulturalny;
  • Blok III. Rozwój KKS-grup samopomocy seniorów – seminaria i coaching;
  • Blok IV. Forum seniorów;

W projekcie weźmie udział 140 osób 60+ z 14 RK na terenie Małopolski i Podkarpacia oraz 40 osób poniżej 60 roku życia.

Osoby poniżej 60 r. z mogą wziąć udział w dwóch działaniach:

• Kurs opiekunów osób starszych
  • Forum seniorów

Projekt  „Godność człowieka – moja- twoja- nasza” jest finansowany w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Projekty: