CHEŁMEK

Kolpingowski Klub Seniora

przy Rodzinie Kolpinga w Chełmku

Kontakt:  Halina Liszka; tel. 696 782 799, Dorota Pietrzyk; tel. 698 368 523

Klub powstał 14 listopada 2012 r. z inicjatywy 6 seniorek-liderek uczestniczek projektu koordynowanego przez Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Chełmku. Od samego początku wyraźnie zaznaczył się na arenie działań trzeciego sektora chełmeckiej społeczności. Klub tworzą osoby pełne pasji: doświadczone matki i babcie, artystki, turystki, poetki, miłośniczki gór i dwóch kółek, zaangażowane w działania na rzecz innych, ogarnięte radością wspólnego przebywania i wcielające w życie nieszablonowe pomysły.

W styczniu 2013 r. Kolpingowski Klub Seniora w Chełmku został wyróżniony statuetką „Lider 2012”, przyznawaną przez Gminę Chełmek.

Działania Klubu:

• wyprawy turystyczne i krajoznawcze, głównie regionalne
  • nordic walking, czyli chodzenie z kijkami
  • wyprawy rowerowe
  • spotkania artystyczne w siedzibie Klubu
  • wykłady tematyczne dot. kultury regionu, działań społecznych
  • zajęcia artystyczno-hobbystyczne
  • wspólny udział seniorek w wystawach, wernisażach oraz seansach filmowych

Jest lekka, łatwa w obsłudze i co najważniejsze: może uratować życie.

W ostatnim tygodniu sierpnia odbyło się w Rabce - Zdroju Forum Seniorów z Kolpingiem.

Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce zaprasza osoby w wieku 60+ na bezpłatny kurs komupterowy.

Projekty: