KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
12
11.2015
 
Zapraszamy na prelekcję - droga do Santiago de Compostela

Zapraszamy na koleje spotkanie Camino de Santiago. Tradycja i współczesność

Spotykamy się z Agnieszką Jaworską i Michałem Ptakiem z Fundacji Idź Dalej
20 listopada 2015 r. (piątek) o godz. 15.00
Dom Kolping, ul. Żułowska 51, Kraków

Agnieszka Jaworska i Michał Ptak opowiedzą o drodze do Santiago de Compostela, motywacjach pielgrzymów, symbolice i teologii katedry, w której spoczywają relikwie św. Jakuba Apostoła. Będzie można posłuchać o tym, co czekało średniowiecznych pątników po dotarciu do grobu św. Jakuba oraz jakie są dzisiejsze obyczaje caminowiczów u kresu drogi.
 
Spotkanie połączone będzie z promocją książki "Camino de Santiago. Tradycja i współczesność”. Autorka - Agnieszka Jaworska - będzie również podpisywała książki, które już można nabyć w księgarniach internetowych

« powrót

18 października w Rodzinie Kolpinga w Bochni odbyła się debata „z Kufrem”. Bocheńska Rodzina podsumowała swoje działania i zaplanowała nowe.

 

Od sierpnia w małopolskich Rodzinach Kolpinga trwają debaty z „Kufrem” w ramach projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości” (Rządowy Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020)

 

Ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora uczestniczy w Forum Seniora w Szczawnicy Zdrój.

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON