KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
08
09.2015
 
Z seniorami na Beskidzkiej Drodze św. Jakuba

Niezwykle piękny odcinek jakubowego szlaku odkryliśmy między Lanckoroną a Kalwarią Zebrzydowską. A wszystko dzięki seniorom ze Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Krakowie-Nowym Bieżanowie, którzy do wspólnego wędrowania zaprosili również przedstawicieli innych małopolskich klubów seniora.

W przedostatni weekend sierpnia, na zaproszenie Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Krakowie-Nowym Bieżanowie, grupa 30 seniorów z Nowego Bieżanowa, ale i Bochni, Dębna, Chełmka, Oświęcimia jak i z całego Krakowa gościła w Lanckoronie. W sobotę 22.08.2015 r., podczas wieczornej prelekcji dwójki przedstawicieli Fundacji Idź Dalej -Agnieszka Jaworska i Michał Ptak opowiadali o praktycznych aspektach wędrowania do Composteli i zachęcali do poznawania szlaków jakubowych również w Polsce. Następnie, w niedzielę, towarzyszyli seniorom w wędrowaniu szlakiem św. Jakuba do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Spotkanie było częścią projektu „Coś dla ciała, coś dla ducha. Wiem-potrafię-dbam”, aktywizującego osoby starsze w województwie małopolskim. Odcinek Lanckorona – Kalwaria Zebrzydowska jest częścią Beskidzkiej Drogi św. Jakuba, nad którą czuwa Bractwo św. Jakuba w Szczyrku. Do pokonania jest 5,5 km w niezwykle malowniczym terenie, a dodatkowo Lanckorona oraz Kalwaria są wyjątkowymi miejscami, które warto odwiedzić – zwłaszcza w niespiesznym (pielgrzymim) tempie.

« powrót

Jest lekka, łatwa w obsłudze i co najważniejsze: może uratować życie. 

 

 

W ostatnim tygodniu sierpnia odbyło się w Rabce - Zdroju Forum Seniorów z Kolpingiem.

 

Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce zaprasza osoby w wieku 60+ na bezpłatny kurs komupterowy.

 


W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON