KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
14
08.2015
 
Wyruszamy na szlak camino

Już 22 sierpnia przedstawiciele 6 Kolpingowskich Klubów Seniora wyruszą na pielgrzymkę Drogą św. Jakuba - beskidzką drogą św. Jakuba na trasie Lanckorona - Kalwaria Zebrzydowska.

Spotkanie będzie mieć charakter dwudniowego wyjazdu - 22.08.2015 odbędzie się prelekcja wprowadzająca na temat szlaku św. Jakuba, a 23.08 wyruszymy na szlak pielgrzymi.

Wyruszamy 22.08.2015 o godz.: 12:00 spod parafii Najświętszej Rodziny w Krakowie - Nowym Bieżanowie.

Pielgrzymkę organizuje Rodzina Kolpinga w Krakowie Nowym Bieżanowie w ramach działań skierowanych do osób 60+ tj. w ramach projektu „Wiem-potrafię-dbam” współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

« powrót

W ramach  projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości" w Rodzinie Kolpinga w Makowie Podhalańskim odbyły się dwa z trzech zaplanowanych obiadów. 

 

Z Kolpingowskiego Klubu Seniora w Chełmku  10  osób wzięło udział w kursie dla opiekunów osób starszych. 

 

Z końcem lipca br. zakończyła się realizacja 7 seminariów będących częścią projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości”.

 

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON