KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
19
09.2015
 
Wizyta studyjna w Chełmku

 

Jak ważne są wzajemne wizyty – o tym mogli dowiedzieć się członkowie krakowskiego Klubu Seniora podczas wizyty w Chełmku.

Dnia 5 września br. 26 przedstawicieli Kolpingowskiego Klubu Seniora z Krakowa odbyło wizytę studyjną do klubu seniora, który już prawie od trzech lat podejmuje liczne inicjatywy dla chełmeckich seniorów ale i również dla lokalnej społeczności.

Kolpingowski Klub Seniora w Chełmku powstał 14 listopada 2012 r. z inicjatywy 6 seniorek - liderek uczestniczek projektu koordynowanego przez Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Chełmku. Od samego początku wyraźnie zaznaczył się na arenie działań trzeciego sektora chełmeckiej społeczności. Klub tworzą osoby pełne pasji: doświadczone matki i babcie, artystki, turystki, poetki, miłośniczki gór i dwóch kółek, zaangażowane w działania na rzecz innych, ogarnięte radością wspólnego przebywania i wcielające w życie nieszablonowe pomysły. W styczniu 2013 r. Kolpingowski Klub Seniora w Chełmku został wyróżniony statuetką „Lider 2012” przyznawaną przez Gminę Chełmek.
Podczas spotkania krakowscy seniorzy mogli z bliska poznać działania aktywnych pań (w Klubie działają jak na razie same kobiety) jak i zobaczyć siedzibę klubu. Spotkanie, w którym wzięło udział ponad 50 osób sprawiło wiele radości obu stronom. Wspaniała atmosfera nie opuszczała uczestników spotkania. Wspólnie odśpiewano nawet hymny obu klubów. Było serdecznie i wesoło. Najważniejsza jednak była możliwość porównania doświadczeń w podejmowanej aktywności z seniorami i dla seniorów jak i możliwość wzajemnego poznania się.

Wizytę, którą połączono ze zwiedzaniem Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, zorganizowano w ramach projektu „Wiem-potrafię-dbam” współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

« powrót

18 października w Rodzinie Kolpinga w Bochni odbyła się debata „z Kufrem”. Bocheńska Rodzina podsumowała swoje działania i zaplanowała nowe.

 

Od sierpnia w małopolskich Rodzinach Kolpinga trwają debaty z „Kufrem” w ramach projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości” (Rządowy Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020)

 

Ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora uczestniczy w Forum Seniora w Szczawnicy Zdrój.

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON