KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
04
11.2015
 
Wizyta studyjna do Wrocławia

Jedziemy grupą, której wielką wartością jest koleżeńskość, przyjaźń a więc doskonale wpisujemy się w klimat „Miasta Seniorów”.

Miasto skąpane w jesiennym słońcu, mieniące się różnymi barwami, wita nas ciepło, bo taki jest Wrocław – taka jego atmosfera. Program wizyty bardzo obiecujący, atrakcyjny . Rozpoczynamy u Sióstr Elżbietanek, które z radością w oczach dbały , abyśmy byli mocni nie tylko duchem ale i ciałem. 
          Jednak celem było wysłuchanie prelekcji  p. Roberta  Pawliszko Zastępcy Dyrektora  WCS do zadań specjalnych na temat strategii działania. Wykład zaciekawił nas przedstawioną szeroką ofertą w budowaniu pozytywnego wizerunku ludzi starszych, jako pełnych energii, odnajdujących się w życiu, w pełnym tego słowa znaczeniu. Wrocławskie Centrum jest miejscem w którym spotykają się liderzy Klubów Seniora a jest we Wrocławiu 78, 11 UTW i innych organizacji działających na rzecz seniorów. Jest płaszczyzną  informacji , koordynującą, wspierającą aktywność w życiu publicznym, kulturalnym, wolontariacie, dzielącą się swoimi doświadczeniami a wolą i naszych Klubów jest działanie a to wyjaśnia wszystko. Ponadto nie zabrakło informacji w zakresie działań  informacyjno-komunikacyjnych jak  również dbania o pozytywny wizerunek seniorów. Taka jest potrzeba, aby zbierać wzorce i w zależności od infrastruktury je realizować. Motto to:” Starzeć się pięknie „ .
         Ogromnych wrażeń dostarczyło nam zwiedzanie Wrocławia z Przewodnikiem, który nie zanudzał – wręcz przeciwnie z wielką pasją opowiadał o zabytkach, przenosił w czasie, by poznać początki miasta. Był to Ostrów Tumski, Muzeum Archidiecezjalne, Katedra pw. Jana Chrzciciela, dziedziniec Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, Kościół Najświętszego Imienia Jezus , Uniwersytetu Wrocławskiego , Stare Jatki i oczywiście Ratusz – perła zabytków.  Musieliśmy też zobaczyć Panoramę Racławicką.
        Żal było odjeżdżać ale wszystko ma swój koniec i my też zachwyceni, pełni emocji, pięknych doznań wracamy do siebie - przecież za naszą sprawą u nas też jest i może być cudownie. 
         Dziękujemy za doskonale przygotowaną Wizytę Studyjną, czujemy się wzmocnieni, gotowi do działań do kreatywnych pomysłów aby  nam się żyło jeszcze lepiej.

Autorka: Marianna Sitek


« powrót

W ramach  projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości" w Rodzinie Kolpinga w Makowie Podhalańskim odbyły się dwa z trzech zaplanowanych obiadów. 

 

Z Kolpingowskiego Klubu Seniora w Chełmku  10  osób wzięło udział w kursie dla opiekunów osób starszych. 

 

Z końcem lipca br. zakończyła się realizacja 7 seminariów będących częścią projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości”.

 

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON