KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
12
06.2015
 
Wieści z wadowickiego Klubu Seniora

 

W dniach od 14 kwietnia do 12 maja 2015 r. w ramach projektu „Seniorzy dla demokracji” w Kolpingowskim Klubie Seniora w Wadowicach odbył się kurs obsługi komputera w stopniu podstawowym.

Zajęcia odbyły się w wynajętej pracowni komputerowej Zespołu Szkół Nr 1 w Wadowicach, pod nadzorem doświadczonej nauczycielki informatyki. W kursie uczestniczyło 11 osób w wieku 60+. Zajęcia zakończyły się testem podsumowującym ilość i jakość nabytych wiadomości zawartych w programie kursu. Wszyscy uczestniczący w kursie beneficjenci wykazali się bardzo dobrymi umiejętnościami pozwalającymi na zaliczenie testu. Wyrazili też chęć dalszego ich szlifowania na kolejnym kursie dla zaawansowanych.

Zatem od 19 maja rozpoczęliśmy drugi etap naszej edukacji informatycznej. Tym razem w kursie bierze udział 13 osób. Wszyscy pilnie chodzą na zajęcia, bo każdy dzień ćwiczeń, to nowe wyzwanie dla nas. Pani Kinga prowadząca zajęcia, cierpliwie i z podziwu godną kulturą stara się przekazać nam tajniki obsługi komputera. Z każdą godziną i każdym dniem urządzenie to staje się dla nas niezbędnym przyjacielem, zaś krótkie przerwy na kawę i ciastko przygotowywane przez panią Alę, pozwalają nam na wzajemną wymianę spostrzeżeń i ugruntowanie nabytych wiadomości. Z zadowoleniem oczekujemy na każde następne zajęcia. Szkoda, że już 11 czerwca spotkamy się po raz ostatni. 

Zygmunt J. Barycz

« powrót

18 października w Rodzinie Kolpinga w Bochni odbyła się debata „z Kufrem”. Bocheńska Rodzina podsumowała swoje działania i zaplanowała nowe.

 

Od sierpnia w małopolskich Rodzinach Kolpinga trwają debaty z „Kufrem” w ramach projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości” (Rządowy Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020)

 

Ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora uczestniczy w Forum Seniora w Szczawnicy Zdrój.

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON