KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
25
06.2019
 
W Chełmku z Niedzielnym Obiadem
Spotkania dla Seniorów pod hasłem „Niedzielne  Obiady ” odbyły się w Chełmku dwukrotnie- 2 oraz 23 czerwca 2019 r., oba w Zajeździe Józstach.

 

W trakcie posiłku, Seniorki z KKSu Chełmek oraz ze Stowarzyszenia „Rodzina Kolpinga” miały okazję poznać bliżej postać bł. A. Kolpinga oraz posłuchać o działalności KKSu i Stowarzyszenia. Przy stole biesiadnym czas mijał szybko, rozmowy toczyły się wartko a śpiew rozweselał uczestników.

 

Akcja „Niedzielne Obiady” jest współfinansowana przez projekt ASOS „Kufer pełen możliwości”. Poprzez działania projektowe kolpingowski wolntariat seniorów prowadzi i rozwija samopomoc i samoorganizację w społeczności lokalnej. W trakcie wspólnego posiłku i niedzielnego spotkania biesiadnicy zapominają o samotności, szczególnie doskwierającej w dzień świąteczny.

 

Bliskość, zainteresowanie innych, możliwość degustacji pysznych potraw to szczególnie wartościowy czas dla osób starszych, które na co dzień borykają się z tęsknotą za przeszłością i rodziną, najczęściej zajętą swoim życiem. Obecność drugiego człowieka w dniu tak szczególnym jest bezcenna

 

 

 

 

 

 

 

« powrót

18 października w Rodzinie Kolpinga w Bochni odbyła się debata „z Kufrem”. Bocheńska Rodzina podsumowała swoje działania i zaplanowała nowe.

 

Od sierpnia w małopolskich Rodzinach Kolpinga trwają debaty z „Kufrem” w ramach projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości” (Rządowy Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020)

 

Ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora uczestniczy w Forum Seniora w Szczawnicy Zdrój.

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON