KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
01
10.2015
 
Szlakiem św. Jakuba w Krakowie - zapraszamy!

Rodzina Kolpinga Kraków Nowy Bieżanów wraz z Kolpingowskim Klubem Seniora zaprasza na wspólne wędrowanie szlakiem św. Jakuba.

Tym razem pójdziemy malowniczą trasą wzdłuż Wisły - na odcinku Mały Rynek – Tyniec (ok. 10km). Wspólne wędrowanie odbędzie się 3-go października

Wyruszamy o godz.: 13:00 z Małego Rynku (miejsce zbiórki). Wspólnie podążymy drogą św. Jakuba. Szacowany czas pieszej wędrówki wynosi ok. 3 godzin. Natomiast powrót planowany jest autobusem/statkiem.

Zachęcamy do wzięcia kijków. 
Więcej informacji można uzyskać telefonicznie: 602-397-408
Koszt: bilet powrotny z Tyńca. 
Prosimy wziąć własny prowiant.

Uwaga: w przypadku deszczowej pogody pielgrzymka zostanie odwołana.

O samym szlaku:
Droga św. Jakuba, nazywana często także po hiszpańsku Camino de Santiago to szlak pielgrzymkowy do katedry w Santiago de Compostela w Galicji w północno-zachodniej Hiszpanii. Nie ma jednej trasy pielgrzymki, a uczestnicy mogą dotrzeć do celu jednym z wielu szlaków. Droga oznaczona jest muszlą św. Jakuba, która jest także symbolem pielgrzymów, i żółtymi strzałkami. Istniejąca od ponad tysiąca lat, w tym również w Polsce, Droga św. Jakuba jest jednym z najważniejszych chrześcijańskich szlaków pielgrzymkowych, obok szlaków do Rzymu i Jerozolimy. 
Papież Jan Paweł II był w Santiago dwukrotnie, raz nawet przeszedł niewielki odcinek Camino Frances. Szlak ten został ogłoszony pierwszym Europejskim Szlakiem Kulturowym w październiku 1987 r. oraz wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1993 r. 

« powrót

W ramach  projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości" w Rodzinie Kolpinga w Makowie Podhalańskim odbyły się dwa z trzech zaplanowanych obiadów. 

 

Z Kolpingowskiego Klubu Seniora w Chełmku  10  osób wzięło udział w kursie dla opiekunów osób starszych. 

 

Z końcem lipca br. zakończyła się realizacja 7 seminariów będących częścią projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości”.

 

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON