KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
25
08.2015
 
Spotkanie u Danieli

 

 

W piękny słoneczny czwartek licznie przybyły seniorki i seniorzy – wśród nich przewodniczący brzeskiej Rodziny Kolpinga, do naszej przemiłej koleżanki Danieli na tzw. „spotkanie ogródkowe” członków Kolpingowskiego Klubu Seniora.  

Atmosfera była gorąca – nie tylko ze względu na pogodę. Śpiewaliśmy piosenki biesiadne, ale też maryjne i patriotyczne, jak przy tego rodzaju spotkaniach opowiadaliśmy również kawały, rozmawialiśmy na wiele interesujących tematów. Wszystko to odbywało się przy suto zastawionym stole, a o nasze podniebienia zadbała gospodyni Daniela wraz z liderką KKS Stasią przy udziale też innych uczestniczek spotkania. Były kiełbaski, skrzydełka, ciasteczka i owoce, kompoty, soki i ... „miód z 21 ula”. Nie zabrakło też przetworów własnej produkcji. Gdy już zrobiło się ciemno nasze seniorki „uskrzydliło” – myślę, że po zjedzeniu pysznych pieczonych skrzydełek. Weszły na trampolinę i „zaczęły fruwać”, pokazując jak wysportowane są kobiety 60 +. Na szczęście obyło się bez ofiar i złamań. miała darmową terapię antystresową – tzw. śmiechoterapię. Niestety, to co dobre szybko się kończy. Żal było się rozejść, ale cóż sąsiedzi gospodyni naszego spotkania już po 22-giej zaczęli gasić światło – to był dla nas jasny znak, że pora kończyć biesiadę.
Spotkanie oczywiście udało się znakomicie. 
Kolejne spotkanie z cyklu kolpingowskich letnich „spotkań ogródkowych” będzie u koleżanki z naszego Kolpingowskiego Klubu Seniora Jasi. 

uczestniczka spotkania

« powrót

18 października w Rodzinie Kolpinga w Bochni odbyła się debata „z Kufrem”. Bocheńska Rodzina podsumowała swoje działania i zaplanowała nowe.

 

Od sierpnia w małopolskich Rodzinach Kolpinga trwają debaty z „Kufrem” w ramach projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości” (Rządowy Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020)

 

Ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora uczestniczy w Forum Seniora w Szczawnicy Zdrój.

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON