KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
25
08.2015
 
Spotkanie u Danieli

 

 

W piękny słoneczny czwartek licznie przybyły seniorki i seniorzy – wśród nich przewodniczący brzeskiej Rodziny Kolpinga, do naszej przemiłej koleżanki Danieli na tzw. „spotkanie ogródkowe” członków Kolpingowskiego Klubu Seniora.  

Atmosfera była gorąca – nie tylko ze względu na pogodę. Śpiewaliśmy piosenki biesiadne, ale też maryjne i patriotyczne, jak przy tego rodzaju spotkaniach opowiadaliśmy również kawały, rozmawialiśmy na wiele interesujących tematów. Wszystko to odbywało się przy suto zastawionym stole, a o nasze podniebienia zadbała gospodyni Daniela wraz z liderką KKS Stasią przy udziale też innych uczestniczek spotkania. Były kiełbaski, skrzydełka, ciasteczka i owoce, kompoty, soki i ... „miód z 21 ula”. Nie zabrakło też przetworów własnej produkcji. Gdy już zrobiło się ciemno nasze seniorki „uskrzydliło” – myślę, że po zjedzeniu pysznych pieczonych skrzydełek. Weszły na trampolinę i „zaczęły fruwać”, pokazując jak wysportowane są kobiety 60 +. Na szczęście obyło się bez ofiar i złamań. miała darmową terapię antystresową – tzw. śmiechoterapię. Niestety, to co dobre szybko się kończy. Żal było się rozejść, ale cóż sąsiedzi gospodyni naszego spotkania już po 22-giej zaczęli gasić światło – to był dla nas jasny znak, że pora kończyć biesiadę.
Spotkanie oczywiście udało się znakomicie. 
Kolejne spotkanie z cyklu kolpingowskich letnich „spotkań ogródkowych” będzie u koleżanki z naszego Kolpingowskiego Klubu Seniora Jasi. 

uczestniczka spotkania

« powrót

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Krakowie - Nowym Bieżanowie zaprasza na Senioriadę 2018.

 

Przedstawicielki Rodziny Kolpinga w Bochni uczestniczyły w konferencji pt. „Senior w rodzinie”. 

 

W listopadzie 2018 r. ZCDK w Krakowie organizuje  bezpłatne szkolenie „Opiekun osoby starszej” realizowane w ramach projektu ASOS.

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON