KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
17
12.2015
 
Spotkania Kolpingowskich Seniorów

Miniony weekend był dla kolpingowskich seniorów bardzo aktywny. W czwartek i piątek odbyła się senioriada organizowana przez RK "Klub Celtycki". A w piątkowe popołudnie 11.12 rozpoczął się Kolpingowski Kongres Seniorów, który potrwał aż do niedzieli. Kongres odbywał się pod hasłem "Partycypacja Przyjazna Seniorom".


 Spotkanie podczas Kolpingowskiego Kongresu Seniorów miało na celu dyskusję o wyzwaniach i problemach osób starszych w partycypacji, ale także na uświadomieniu sobie nowej roli i siły społecznej seniorów.

 Tegoroczne spotkanie swoją obecnością zaszczycili goście, którzy wygłosili interesujące prelekcje. Pani Anna Okońska Walkowicz, Doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej opowiedziała o rozwiązaniach na rzecz miejsc przyjaznych seniorom i starzeniu się. Pan Łukasz Salwarowski, Prezes Stowarzyszenia MANKO mówił na temat wizerunku starości i seniorów w społeczeństwie. 

 Podczas kongresu uczestnicy i prelegenci dużo uwagi poświęcą też tematyce rad seniorów – wyzwaniom stojącym przed nimi i sposobie ich działania. Swoimi doświadczeniami w tym zakresie podzielił się Przewodniczący Rady Krakowskich Seniorów 2014-2016 - Pan Antoni Wiatr.

 Kongres był też okazją do integracji, wymiany doświadczeń, twórczości i wspólnej zabawy działaczy Kolpingowskich Klubów Seniora.

 

 

 

 

Obejrzyj całą galerię zdjęć! 

« powrót

18 października w Rodzinie Kolpinga w Bochni odbyła się debata „z Kufrem”. Bocheńska Rodzina podsumowała swoje działania i zaplanowała nowe.

 

Od sierpnia w małopolskich Rodzinach Kolpinga trwają debaty z „Kufrem” w ramach projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości” (Rządowy Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020)

 

Ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora uczestniczy w Forum Seniora w Szczawnicy Zdrój.

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON