KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
23
09.2015
 
Spacer po Krakowie

Kraków, jest jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych w Polsce. Jest również jednym z ważnych ośrodków turystycznych, kulturalnych i zabytkowych w Europie. Kraków corocznie odwiedza trzy do czterech milionów turystów.
Dlatego warto wybrać się na spacer po Starym Mieście z przewodnikiem wpisanym na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO w 1978 roku.

W związku z realizacją projektu „Seniorzy otwarci na świat” Rodzina Kolpinga „Klub Celtycki” zaprasza osoby w wieku 60 +, które chciałyby wybrać się na spacer po Krakowie z przewodnikiem. 
Wspólne zwiedzanie Krakowa odbędzie się 29 września i potrwa około 2 godzin. Zwiedzanie rozpocznie się pod pomnikiem Jana Matejki na przeciwko Barbakanu. Po spacerze odwiedzimy jedną z krakowskich kawiarni aby podyskutować o wrażeniach z wyprawy przy kawie i ciastku.

Zapisy przyjmujemy do 25 września 2015 r. do godz. 12:00 pod nr tel. 12 418 77 74
Zapraszamy!

« powrót

18 października w Rodzinie Kolpinga w Bochni odbyła się debata „z Kufrem”. Bocheńska Rodzina podsumowała swoje działania i zaplanowała nowe.

 

Od sierpnia w małopolskich Rodzinach Kolpinga trwają debaty z „Kufrem” w ramach projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości” (Rządowy Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020)

 

Ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora uczestniczy w Forum Seniora w Szczawnicy Zdrój.

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON