KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
23
11.2015
 
Senioriada

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga „Klub Celtycki” ma zaszczyt zaprosić przedstawicieli Kolpingowskiego Klubu Seniora na Senioriadę pt.: SENIORZY OTWARCI NA ŚWIAT, która odbędzie się w Krakowie, w terminie: 10-11.12.2015.


Motywem przewodnim naszego spotkania będą nasze małe ojczyzny. Kolpingowskie Kluby Seniora (KKS) podejmują różnorodne inicjatywy w swoim najbliższym otoczeniu. Chcemy lepiej się poznać, ale i wzajemnie dowiedzieć się na temat lokalnych zasobów naturalnych, historycznych i kulturalnych.
Stąd też zapraszamy osoby w wieku 60+, członków KKS-ów do udziału w Kolpingowskiej Senioriadzie, którą będziemy realizować już po raz trzeci.
Spotkanie ma służyć również wymianie informacji o naszych działaniach jak i wymianie doświadczeń zdobytych w trakcie różnorodnych projektów realizowanych przez poszczególne Rodziny Kolpinga.
Spotkajmy się i wspólnie wyruszmy w podróż!

« powrót

18 października w Rodzinie Kolpinga w Bochni odbyła się debata „z Kufrem”. Bocheńska Rodzina podsumowała swoje działania i zaplanowała nowe.

 

Od sierpnia w małopolskich Rodzinach Kolpinga trwają debaty z „Kufrem” w ramach projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości” (Rządowy Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020)

 

Ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora uczestniczy w Forum Seniora w Szczawnicy Zdrój.

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON