11.2015

Senioriada

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga „Klub Celtycki” ma zaszczyt zaprosić przedstawicieli Kolpingowskiego Klubu Seniora na Senioriadę pt.: SENIORZY OTWARCI NA ŚWIAT, która odbędzie się w Krakowie, w terminie: 10-11.12.2015.

Motywem przewodnim naszego spotkania będą nasze małe ojczyzny. Kolpingowskie Kluby Seniora (KKS) podejmują różnorodne inicjatywy w swoim najbliższym otoczeniu. Chcemy lepiej się poznać, ale i wzajemnie dowiedzieć się na temat lokalnych zasobów naturalnych, historycznych i kulturalnych.
Stąd też zapraszamy osoby w wieku 60+, członków KKS-ów do udziału w Kolpingowskiej Senioriadzie, którą będziemy realizować już po raz trzeci.
Spotkanie ma służyć również wymianie informacji o naszych działaniach jak i wymianie doświadczeń zdobytych w trakcie różnorodnych projektów realizowanych przez poszczególne Rodziny Kolpinga.
Spotkajmy się i wspólnie wyruszmy w podróż!

W ramach projektu Niedzielny Obiad chcemy wyróżnić firmy, które bezinteresownie angażują się w działania na rzecz Seniorów.

Już we wrześniu rozpoczną się zajęcia komputerowe dedykowane osobom starszym w wieku 60+.

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga "Klub Celtycki" w Krakowie oraz Kolpingowski Klub Seniora w ramach projektu "Między Historiami-senior na drodze życia" planuje we wrześniu 2017 r. dwa  wydarzenia poświęcone szlakom św. Jakuba (Camino de Santiago).