KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
17
06.2015
 
RK Nowy Bieżanów - zajęcia z ziołolecznictwa

 

 

Za nami już pierwsze spotkanie edukacyjne w ramach projektu „Wiem - potrafię – dbam” współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Spotkanie w ramach obszaru: Wiedza do zdrowia! Profilaktyka oparta na zdobywaniu wiedzy poświęcone było ziołolecznictwu. Pani Maria, prelegenta przywiozła ze sobą pącza różnorodnych ziół, przygotowała również herbatki jak i nalewki ziołowe. Seminarium, które odbyło się 15.06.2015 dotyczyło wiedzy coraz bardziej popularnej i stosowanej w profilaktyce zdrowotnej. Na spotkaniu uczestnicy mogli się dowiedzieć, jakie zioła stosować w różnych dolegliwościach oraz jak przyrządzać ziołowe mikstury. Podczas spotkania nie zabrakło próbowania i testowania naparów ziołowych jak i miodów  Co zostało podkreślone, warto korzystać z naturalnej apteki, gdyż zioła towarzyszące nam od najdawniejszych czasów, są naszymi najstarszymi sprzymierzeńcami w walce z chorobami. Posiadając odpowiednią wiedzę o ziołach, sposobach ich zbioru i przyrządzaniu można leczyć i zapobiegać różnym chorobom. Pani Maria przygotowała dla każdego uczestnika broszurkę Magiczna siła ziół zawierającą cenne informacje o samych ziołach, o ich zastosowaniu jak i gotowe recepty na przygotowanie odpowiedniego naparu czy innego medykamentu. Kolejne spotkanie zaplanowano w lipcu.

 

« powrót

18 października w Rodzinie Kolpinga w Bochni odbyła się debata „z Kufrem”. Bocheńska Rodzina podsumowała swoje działania i zaplanowała nowe.

 

Od sierpnia w małopolskich Rodzinach Kolpinga trwają debaty z „Kufrem” w ramach projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości” (Rządowy Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020)

 

Ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora uczestniczy w Forum Seniora w Szczawnicy Zdrój.

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON