KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
23
06.2015
 
RK Nowy Bieżanów - opieka nad chorym (warsztat)

 

W sobotę, 20.06.2015 zorganizowano warsztat Domowa opieka na chorym, który poświęcony był udzielaniu pierwszej pomocy. Ratownik medyczny zaproszony na spotkanie uczył, jak się zachować i jak udzielać pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Zajęcia miały typowy charakter warsztatowy, a uczestnicy dowiedzieli się i przećwiczyli na fantomach, jak zachować się w przypadku różnych sytuacji zagrażających życiu czy zdrowiu. Seniorzy mieli okazję nauczyć się zatamowania krwotoku, poznali i przećwiczyli udzielanie pierwszej pomocy w przypadku wypadku czy też w przypadku zakrztuszenia. Pytano również, jak udzielić pomocy osobie chorej na cukrzycę, a jak zachować się w przypadku ataku padaczki. Warsztaty były niezwykle cenne i cztery godziny, jakie zaplanowano na spotkanie minęły bardzo szybko. Warsztat zrealizowano w ramach obszaru: Umiejętności na zdrowie! Profilaktyka oparta na nabywaniu praktyki w ramach projektu „Wiem - potrafię – dbam” współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

 

  

« powrót

W ramach  projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości" w Rodzinie Kolpinga w Makowie Podhalańskim odbyły się dwa z trzech zaplanowanych obiadów. 

 

Z Kolpingowskiego Klubu Seniora w Chełmku  10  osób wzięło udział w kursie dla opiekunów osób starszych. 

 

Z końcem lipca br. zakończyła się realizacja 7 seminariów będących częścią projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości”.

 

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON