KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
02
12.2015
 
Przed 150 laty umarł nasz Patron - bł. ks. Adolph Kolping.

W dniu 4 grudnia 1865 roku zmarł  w domu Związku Czeladników w Kolonii ks. Adolph Kolping - niestrudzony duszpasterz, „ Ojciec” i przyjaciel mlodzieży, wrażliwy obrońca odrzuconych, prekursor nauki społecznej Koscioła i Patron naszego Dzieła - ogłoszony błogosławionym przez św. Jana Pawła II w 1991 r. 
Z tej rocznicowej okazji w piątek 4.12. 2015 r. o godz.14.00  abp Kolonii kard. Rainer Woelki – protektor Dzieła Kolpinga  i ks.prał. Ottmar Dillenburg  - prezes generalny   odprawią  uroczystą  Mszę św.  w kościele minorytów w Kolonii. Bedzie ona koncelebrowana w wielu językach z pieśniami i różnorodnymi  elementami z wielu kontynentów. 
Członkowie Kolpinga  z  całego  świata  są zaproszeni do włączenia się  i  uczestniczenia  na żywo w tej liturgii.  Bedzie to możliwe dzieki transmisji  Live-Stream w internecie  przez  www.domradio.de 
Zachęamy  siostry i braci z polskich RK, by wraz z księżmi prezesami włączyli się w tę rocznicową modlitwę kolpingowską  prosząc o rychłą kanonizację naszego Patrona, którego  myśl i czyn są  stale obecne wśród blisko półmilionowej rzeszy członków Miedzynarodowego Dzieła Kolpinga  w 61 krajach świata

« powrót

W ramach  projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości" w Rodzinie Kolpinga w Makowie Podhalańskim odbyły się dwa z trzech zaplanowanych obiadów. 

 

Z Kolpingowskiego Klubu Seniora w Chełmku  10  osób wzięło udział w kursie dla opiekunów osób starszych. 

 

Z końcem lipca br. zakończyła się realizacja 7 seminariów będących częścią projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości”.

 

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON