Za nami, zarówno w Dębnie jak i w Krakowie, spotkania w zakresie ziołolecznictwo.
W czerwcu, w obu miejscowościach odbyły się po dwie prelekcje dotyczące ziół. Ze względu na duże zainteresowanie działaniami w Dębnie zajęcia trwały po 3h, a nie jak wstępnie planowano 2h.
Tematyka poszczególnych spotkań wyglądała następująco:
1. Leki z naturalnej apteczki (o ziołach i ziołolecznictwie, walory izagrożenia stosowania ziół).
2. Leki z domowej apteczki (o lekach dostępnych bez recepty w tym suplementy diety).
Ziołolecznictwo ma nie tylko bogatą przeszłość, ale i dobre perspektywy na przyszłość. Zainteresowanie medycyną alternatywną, niekonwencjonalną ma wielu zwolenników. Najczęściej konsumentami preparatów zielarskich są osoby starsze, które mają szereg dolegliwości o charakterze przewlekłym. Jednak u ludzi w podeszłym wieku, stosowanie leków wymaga znacznej rozwagi, ze względu na możliwe niepożądane oddziaływanie na organizm. Stąd też istotne zmierzono się z tematyką.
18 października w Rodzinie Kolpinga w Bochni odbyła się debata „z Kufrem”. Bocheńska Rodzina podsumowała swoje działania i zaplanowała nowe.
Od sierpnia w małopolskich Rodzinach Kolpinga trwają debaty z „Kufrem” w ramach projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości” (Rządowy Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020)
Ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora uczestniczy w Forum Seniora w Szczawnicy Zdrój.
W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.
W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku.