KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
03
07.2017
 
Profilaktyka zdrowia - ziołolecznictwo

Za nami, zarówno w Dębnie jak i w Krakowie, spotkania w zakresie ziołolecznictwo.

W czerwcu, w obu miejscowościach odbyły się po dwie prelekcje dotyczące ziół. Ze względu na duże zainteresowanie działaniami w Dębnie zajęcia trwały po 3h, a nie jak wstępnie planowano 2h.

Tematyka poszczególnych spotkań wyglądała następująco:

1. Leki z naturalnej apteczki (o ziołach i ziołolecznictwie, walory izagrożenia stosowania ziół).

2. Leki z domowej apteczki (o lekach dostępnych bez recepty w tym suplementy diety).

Ziołolecznictwo ma nie tylko bogatą przeszłość, ale i dobre perspektywy na przyszłość. Zainteresowanie medycyną alternatywną, niekonwencjonalną ma wielu zwolenników. Najczęściej konsumentami preparatów zielarskich są osoby starsze, które mają szereg dolegliwości o charakterze przewlekłym. Jednak u ludzi w podeszłym wieku, stosowanie leków wymaga znacznej rozwagi, ze względu na możliwe niepożądane oddziaływanie na organizm. Stąd też istotne zmierzono się z tematyką.

« powrót

18 października w Rodzinie Kolpinga w Bochni odbyła się debata „z Kufrem”. Bocheńska Rodzina podsumowała swoje działania i zaplanowała nowe.

 

Od sierpnia w małopolskich Rodzinach Kolpinga trwają debaty z „Kufrem” w ramach projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości” (Rządowy Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020)

 

Ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora uczestniczy w Forum Seniora w Szczawnicy Zdrój.

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON