KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
27
04.2017
 
Profilaktyka zdrowia – wiedza i praktyka

Rodzina Kolpinga w Dębnie już w maju rozpoczyna działania w ramach programu: Profilaktyka zdrowia – wiedza i praktyka, które będą realizowane na terenie dwóch powiatów: brzeskiego oraz grodzkiego - m. Kraków.

 

Projekt jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

 

Celem projektu „Profilaktyka zdrowia – wiedza i praktyka” jest popularyzacja zdrowego trybu życia poprzez poprawę jakości edukacji 80 osób starszych 60 + i zwiększenie różnorodności działań na rzecz osób starszych 60+ w zakresie profilaktyki prozdrowotnej w okresie maj-grudzień 2017 przy 2 Stowarzyszeniach Rodzinach Kolpinga. Projekt odpowiada na zdiagnozowane problemy osób starszych w obszarze profilaktyki zdrowotnej seniorów 60+. Działania projektowe kładą nacisk na teoretyczne i praktyczne formy wsparcia dla seniorów obejmując trzy aspekty profilaktyki zdrowotnej – wiedzę, umiejętność i ruch. Działania zostały tak zaplanowane, aby zmotywować osoby starsze 60+ będące grupą docelową projektu do podejmowania działań prozdrowotnych i zachowania aktywności ruchowej.

« powrót

18 października w Rodzinie Kolpinga w Bochni odbyła się debata „z Kufrem”. Bocheńska Rodzina podsumowała swoje działania i zaplanowała nowe.

 

Od sierpnia w małopolskich Rodzinach Kolpinga trwają debaty z „Kufrem” w ramach projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości” (Rządowy Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020)

 

Ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora uczestniczy w Forum Seniora w Szczawnicy Zdrój.

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON