KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
26
06.2015
 
Polsko – niemieckie spotkanie kolpingowców w dniu urodzin Św. Jana Pawła II w Wadowicach

 

 

18 maja 2015 roku - w dniu urodzin Św. Jana Pawła II, seniorów z Rodziny Kolpinga w Wadowicach odwiedziła 40 osobowa grupa kolpingowców z Niemiec, z miejscowości Gelsenkirchen.

Wśród przybyłych osób ponad 50% stanowili seniorzy. Nasi goście przez pewien czas podziwiali tradycyjne coroczne spotkanie przedstawicieli szkół polskich, których patronem jest Św. Jan Paweł II oraz wzięli udział w modlitwie. W Bazylice odwiedzili kaplicę Świętej Rodziny, gdzie znajduje się chrzcielnica przy której Karol Wojtyła przyszły Papież przyjął chrzest. Następnie przeszli do kaplicy Św. Jana Pawła II, gdzie oddali cześć relikwiom Świętego. Po czym udali się do zabudowań parafialnych, gdzie w pomieszczeniach stanowiących siedzibę wadowickiej Rodziny Kolpinga spotkali się z jej przedstawicielami zarządu i Klubu Seniora przy ciastkach, słodyczach i przygotowanych napojach. To nasze spotkanie miało charakter rodzinny, a po wzajemnej wymianie drobnych pamiątek część gości udała się do wadowickiego muzeum. Po czym z parkingu autokarem grupa udała się w drogę powrotną do Krakowa. 

 

 

« powrót

18 października w Rodzinie Kolpinga w Bochni odbyła się debata „z Kufrem”. Bocheńska Rodzina podsumowała swoje działania i zaplanowała nowe.

 

Od sierpnia w małopolskich Rodzinach Kolpinga trwają debaty z „Kufrem” w ramach projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości” (Rządowy Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020)

 

Ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora uczestniczy w Forum Seniora w Szczawnicy Zdrój.

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON