01.2016

Pierwsza rocznica Kolpingowskiego Klubu Seniora w Dębnie

W grudniu 2014 r. powstał Kolpingowski Klub Seniora przy Rodzinie Kolpinga w Dębnie.
Seniorki podjęły inicjatywę i prowadzą samodzielnie Klub. Liderem KKS-u w Dębnie jest Danuta Macheta, która również była organizatorem jubileuszu funkcjonowania Kolpingowskiego Klubu Seniora.

Dnia 20.01.2016 r. wspólnie z przedstawicielami czterech klubów z Bochni, Brzeska, Porąbka Uszewskiej oraz Krakowa - Nowego Bieżanowa świętowano pierwszą rocznicę powstania klubu.

Wszystkim seniorkom z dębińskiego klubu (do klubu należą jedynie panie) składamy serdeczne gratulację życząc dalszego zaangażowania na rzecz wspólnego dobra.

W listopadzie 2018 r. ZCDK w Krakowie organizuje  bezpłatne szkolenie „Opiekun osoby starszej” realizowane w ramach projektu ASOS.

Jest lekka, łatwa w obsłudze i co najważniejsze: może uratować życie.

W ostatnim tygodniu sierpnia odbyło się w Rabce - Zdroju Forum Seniorów z Kolpingiem.