KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
21
01.2016
 
Pierwsza rocznica Kolpingowskiego Klubu Seniora w Dębnie

W grudniu 2014 r. powstał Kolpingowski Klub Seniora przy Rodzinie Kolpinga w Dębnie.
Seniorki podjęły inicjatywę i prowadzą samodzielnie Klub. Liderem KKS-u w Dębnie jest Danuta Macheta, która również była organizatorem jubileuszu funkcjonowania Kolpingowskiego Klubu Seniora.

Dnia 20.01.2016 r. wspólnie z przedstawicielami czterech klubów z Bochni, Brzeska, Porąbka Uszewskiej oraz Krakowa - Nowego Bieżanowa świętowano pierwszą rocznicę powstania klubu.

Wszystkim seniorkom z dębińskiego klubu (do klubu należą jedynie panie) składamy serdeczne gratulację życząc dalszego zaangażowania na rzecz wspólnego dobra.

 

 

« powrót

18 października w Rodzinie Kolpinga w Bochni odbyła się debata „z Kufrem”. Bocheńska Rodzina podsumowała swoje działania i zaplanowała nowe.

 

Od sierpnia w małopolskich Rodzinach Kolpinga trwają debaty z „Kufrem” w ramach projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości” (Rządowy Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020)

 

Ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora uczestniczy w Forum Seniora w Szczawnicy Zdrój.

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON