01.2016

Pierwsza rocznica Kolpingowskiego Klubu Seniora w Dębnie

W grudniu 2014 r. powstał Kolpingowski Klub Seniora przy Rodzinie Kolpinga w Dębnie.
Seniorki podjęły inicjatywę i prowadzą samodzielnie Klub. Liderem KKS-u w Dębnie jest Danuta Macheta, która również była organizatorem jubileuszu funkcjonowania Kolpingowskiego Klubu Seniora.

Dnia 20.01.2016 r. wspólnie z przedstawicielami czterech klubów z Bochni, Brzeska, Porąbka Uszewskiej oraz Krakowa - Nowego Bieżanowa świętowano pierwszą rocznicę powstania klubu.

Wszystkim seniorkom z dębińskiego klubu (do klubu należą jedynie panie) składamy serdeczne gratulację życząc dalszego zaangażowania na rzecz wspólnego dobra.

W ramach projektu Niedzielny Obiad chcemy wyróżnić firmy, które bezinteresownie angażują się w działania na rzecz Seniorów.

Już we wrześniu rozpoczną się zajęcia komputerowe dedykowane osobom starszym w wieku 60+.

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga "Klub Celtycki" w Krakowie oraz Kolpingowski Klub Seniora w ramach projektu "Między Historiami-senior na drodze życia" planuje we wrześniu 2017 r. dwa  wydarzenia poświęcone szlakom św. Jakuba (Camino de Santiago).