08.2015

Panama - most świata

13 sierpnia, w ten gorący dzień przenosimy się do Panamy. Właśnie trwa spotkanie w Kolpingowskim Klubie Seniora przy RK "Klub Celtycki".
 Spotkanie prowadzi Monika Dąbrowska, która w tym kraju spędziła ponad rok pracując jako wolontariuszka w lokalnym towarzyszeniu Urari – Turismo rural communitario.

Chłodzimy się owocami, zimną wodą, ale myślami jesteśmy w odległej Panamie. Panama to jedno z najmniejszych państw kontynentalnej Ameryki. Jego położenie jest wyjątkowe – łączy bowiem nie tylko Amerykę Południową z Północną, ale też dwa oceany – Atlantycki i Spokojny.

Spotkanie jest realizowane w ramach projektu "Seniorzy otwarci na świat" współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

W ramach projektu Niedzielny Obiad chcemy wyróżnić firmy, które bezinteresownie angażują się w działania na rzecz Seniorów.

Już we wrześniu rozpoczną się zajęcia komputerowe dedykowane osobom starszym w wieku 60+.

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga "Klub Celtycki" w Krakowie oraz Kolpingowski Klub Seniora w ramach projektu "Między Historiami-senior na drodze życia" planuje we wrześniu 2017 r. dwa  wydarzenia poświęcone szlakom św. Jakuba (Camino de Santiago).