KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
13
08.2015
 
Panama - most świata

13 sierpnia, w ten gorący dzień przenosimy się do Panamy. Właśnie trwa spotkanie w Kolpingowskim Klubie Seniora przy RK "Klub Celtycki". 
 Spotkanie prowadzi Monika Dąbrowska, która w tym kraju spędziła ponad rok pracując jako wolontariuszka w lokalnym towarzyszeniu Urari – Turismo rural communitario.

Chłodzimy się owocami, zimną wodą, ale myślami jesteśmy w odległej Panamie. Panama to jedno z najmniejszych państw kontynentalnej Ameryki. Jego położenie jest wyjątkowe – łączy bowiem nie tylko Amerykę Południową z Północną, ale też dwa oceany – Atlantycki i Spokojny.

Spotkanie jest realizowane w ramach projektu "Seniorzy otwarci na świat" współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

 

 

   

« powrót

W ramach projektu Niedzielny Obiad chcemy wyróżnić firmy, które bezinteresownie angażują się w działania na rzecz Seniorów.

 

Już we wrześniu rozpoczną się zajęcia komputerowe dedykowane osobom starszym w wieku 60+.

 

 

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga "Klub Celtycki" w Krakowie oraz Kolpingowski Klub Seniora w ramach projektu "Między Historiami-senior na drodze życia" planuje we wrześniu 2017 r. dwa  wydarzenia poświęcone szlakom św. Jakuba (Camino de Santiago).
 

 

 


W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON