08.2015

Panama - most świata

13 sierpnia, w ten gorący dzień przenosimy się do Panamy. Właśnie trwa spotkanie w Kolpingowskim Klubie Seniora przy RK "Klub Celtycki".
 Spotkanie prowadzi Monika Dąbrowska, która w tym kraju spędziła ponad rok pracując jako wolontariuszka w lokalnym towarzyszeniu Urari – Turismo rural communitario.

Chłodzimy się owocami, zimną wodą, ale myślami jesteśmy w odległej Panamie. Panama to jedno z najmniejszych państw kontynentalnej Ameryki. Jego położenie jest wyjątkowe – łączy bowiem nie tylko Amerykę Południową z Północną, ale też dwa oceany – Atlantycki i Spokojny.

Spotkanie jest realizowane w ramach projektu "Seniorzy otwarci na świat" współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Jest lekka, łatwa w obsłudze i co najważniejsze: może uratować życie.

W ostatnim tygodniu sierpnia odbyło się w Rabce - Zdroju Forum Seniorów z Kolpingiem.

Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce zaprasza osoby w wieku 60+ na bezpłatny kurs komupterowy.