KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
17
09.2019
 
Niedzielny Obiad w Makowie Podhalańskim

W ramach  projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości" realizowanego przez Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce w Rodzinie Kolpinga w Makowie Podhalańskim odbyły się dwa z trzech zaplanowanych obiadów.

 

Pierwsze spotkanie z okazji Niedzielnego Obiadu miało miejsce 13.07.2019r,  a drugie 31.08.2019r. W obu spotkaniach wzięło udział 15-tu niezrzeszonych seniorów. Przy pięknie nakrytym stole w siedzibie prowadzonego przez nas Domu  Senior +, w sobotnie południe w miłej atmosferze przy smacznym obiadku seniorzy wspominali swoje młode lata i dyskutowali o obecnej sytuacji społecznej. Te kilka godzin minęło nam szybko. Następne spotkanie „obiadowe” planujemy 21.09.2019r.

« powrót

18 października w Rodzinie Kolpinga w Bochni odbyła się debata „z Kufrem”. Bocheńska Rodzina podsumowała swoje działania i zaplanowała nowe.

 

Od sierpnia w małopolskich Rodzinach Kolpinga trwają debaty z „Kufrem” w ramach projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości” (Rządowy Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020)

 

Ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora uczestniczy w Forum Seniora w Szczawnicy Zdrój.

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON