KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
28
07.2019
 
Niedzielne Obiady Seniorów w Bochni

Rodziny Kolpinga regularnie włączają się w realizację akcji pt. "Niedzielne obiady". Tym razem odwiedzamy Rodzinę Kolpinga w Bochni, która zorganizowala 26 lipca 2019 r. rodzinne biesiadowanie dla członków Rodziny Kolpinga oraz zaproszonych osób starszych ze społecznści lokalnej.

 

26 lipca 2019 r. bocheńscy seniorzy spotkali się w Restauracji „Cichutko” przy wspólnym obiedzie. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach działania "Niedzielny Obiad", prowadzonego już od kilku lat przez Dzieło Kolpinga. Uczestnikami spotkania byli seniorzy zrzeszeni w Kolpingowskim Klubie Seniora oraz osoby ze społeczności lokalnej zaproszone do wspólnego biesiadowania przy stole.

W bieżącym roku ponownie uzyskaliśmy dofinansowanie, które zapewnia możliwość finansowania akcji w ramach projektu "Kufer Kolpinga pełen możliwości”.Projekt dofinansowany ze środków w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020.

 

 

 

« powrót

18 października w Rodzinie Kolpinga w Bochni odbyła się debata „z Kufrem”. Bocheńska Rodzina podsumowała swoje działania i zaplanowała nowe.

 

Od sierpnia w małopolskich Rodzinach Kolpinga trwają debaty z „Kufrem” w ramach projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości” (Rządowy Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020)

 

Ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora uczestniczy w Forum Seniora w Szczawnicy Zdrój.

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON