KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
27.11.2015
 
Konsumencka Akademia Seniora Aktywnego

Projekt „Konsumencka Akademia Seniora Aktywnego” (akronim: KASA) realizowany przez Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Bochni przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego jest już na finiszu.


Celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy osób starszych w dziedzinie praw konsumenckich oraz w dziedzinie umiejętności ochrony przed działalnością przestępczą osób okradających seniorów, np. przy wykorzystaniu popularnej metody „na wnuczka”. Chcielibyśmy wyposażyć seniorów w wiedzę, która poprawi ich bezpieczeństwo oraz pomoże radzić sobie np. przy odstępowaniu od umowy zawartej na prezentacji lub przy składaniu reklamacji.

W ramach projektu wydrukowano  i rozpropagowano biuletyny: „Senior świadomy konsument” (cz. 1 i 2) oraz „Bezpieczny senior” (biuletyn opracowano przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Bochni), a także internetowy poradnik obejmujący odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania z zakresu praw konsumenta jak również przeprowadzono ponad  30 spotkań-prelekcji z prawnikiem w wybranych Klubach Seniora na terenie wszystkich subregionów Województwa Małopolskiego

Okres realizacji projektu: maj-listopad 2015 r.

Pobierz biuletyny:

Bezpieczny senior.


Senior. Świadomy konsument.cz.1

Senior. Świadomy konsument. cz.2

Poradnik.

« powrót

W ramach projektu Niedzielny Obiad chcemy wyróżnić firmy, które bezinteresownie angażują się w działania na rzecz Seniorów.

 

Już we wrześniu rozpoczną się zajęcia komputerowe dedykowane osobom starszym w wieku 60+.

 

 

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga "Klub Celtycki" w Krakowie oraz Kolpingowski Klub Seniora w ramach projektu "Między Historiami-senior na drodze życia" planuje we wrześniu 2017 r. dwa  wydarzenia poświęcone szlakom św. Jakuba (Camino de Santiago).
 

 

 


W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON