11.2015

Kolpingowski Kongres Seniorów

Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce zaprasza przedstawicieli Kolpingowskich Klubów Seniora na
Kolpingowski Kongres Seniorów „Partycypacja przyjazna seniorom”.

Termin: 11-13.12.2015

Kongres jest podsumowaniem działań w zakresie uczestnictwa osób w wieku 60+ w życiu społecznym i ma na celu dyskusję o wyzwaniach i problemach seniorów w partycypacji, ale także na uświadomieniu nowej roli, siły społecznej i zasięgu oddziaływania społecznego dużej sieci Kolpingowskich Klubów Seniora.
Związek Centralny pokrywa koszty spotkania w Krakowie.
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 29.11.2015.

Program - pobierz

W ramach projektu Niedzielny Obiad chcemy wyróżnić firmy, które bezinteresownie angażują się w działania na rzecz Seniorów.

Już we wrześniu rozpoczną się zajęcia komputerowe dedykowane osobom starszym w wieku 60+.

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga "Klub Celtycki" w Krakowie oraz Kolpingowski Klub Seniora w ramach projektu "Między Historiami-senior na drodze życia" planuje we wrześniu 2017 r. dwa  wydarzenia poświęcone szlakom św. Jakuba (Camino de Santiago).