KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
12
08.2015
 
Kolpingowska Senioriada

W dniach 21-23 sierpnia 2015 r. w Heluszu koło Jarosławia Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce wraz z Rodziną Kolpinga w Jarosławiu organizuje Kolpingowską Senioriadę.

Celem Senioriady jest promowanie działań kolpingowskich Klubów Seniora, a także wymiana doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie działań dla seniorów pomiędzy polskimi i ukraińskimi Rodzinami Kolpinga. W programie zaplanowaliśmy prezentacje działań Kolpingowskich Klubów Seniora, referaty nt. polityki senioralnej w Polsce i na Ukrainie, warsztaty współpracy, a także działania rekreacyjne, w tym wspólne ognisko, spotkanie z Rodziną Kolpinga w Jarosławiu, a także zwiedzanie miasta. W trakcie spotkania będzie okazja do zaprezentowania działań Klubów Seniora.
Spotkanie rozpoczyna się w piątek, 21.08.2015 r. o godz.18.00, a kończy 23.08.2015 r. ok. godz. 15.00

 

« powrót

W ramach projektu Niedzielny Obiad chcemy wyróżnić firmy, które bezinteresownie angażują się w działania na rzecz Seniorów.

 

Już we wrześniu rozpoczną się zajęcia komputerowe dedykowane osobom starszym w wieku 60+.

 

 

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga "Klub Celtycki" w Krakowie oraz Kolpingowski Klub Seniora w ramach projektu "Między Historiami-senior na drodze życia" planuje we wrześniu 2017 r. dwa  wydarzenia poświęcone szlakom św. Jakuba (Camino de Santiago).
 

 

 


W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON