KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
08
08.2019
 
Klub Seniora w Chełmku na kursie opiekunów osób starszych
Z Kolpingowskiego Klubu Seniora w Chełmku  10  osób wzięło udział w kursie dla opiekunów osób starszych. 

 

Jak widać zainteresowanie wśród klubowiczek było spore, a byłoby jeszcze większe gdyby nie czas wakacji.  Według osób biorących udział kurs okazał się bardzo ciekawy, a zagadnienia na nim poruszane można wykorzystać w praktyce, także we własnych domach.

 

Kurs odbył się w terminie 24 lipiec- 1 sierpień 2019 r.  w Zajeździe „Józstach” w Chełmku i prowadzony był przez panią  Teresę Hopek z Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Wadowicach. Profesjonalne zajęcia dostarczyły wiadomości na tematy różnorodne, obejmujące w całości opiekę nad osobą starszą w zakresie pielęgnacyjnym, psychospołecznym, chorób w wieku podeszłym. Na warsztatach przekazano też wiedzę i zagadnienia z farmakoterapii i rehabilitacji a także etyki, odżywiania oraz sposoby organizowania czasu podopiecznemu.
   

Wiadomości poszerzyły w dużym stopniu dotychczasową wiedzę, bardzo przydatną w środowisku senioralnym, którą bez obawy można spożytkować  w ramach pomocy czy samopomocy. Udział w tym szkoleniu  uświadomił paniom jeszcze bardziej zasadność prowadzonych kursów, dostrzegając potrzebę edukacji w tych tak ważnych tematach w niestety starzejącym się społeczeństwie. 

 

Część praktyczna odbędzie się we wrześniu.

 

 

 

 

 

« powrót

18 października w Rodzinie Kolpinga w Bochni odbyła się debata „z Kufrem”. Bocheńska Rodzina podsumowała swoje działania i zaplanowała nowe.

 

Od sierpnia w małopolskich Rodzinach Kolpinga trwają debaty z „Kufrem” w ramach projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości” (Rządowy Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020)

 

Ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora uczestniczy w Forum Seniora w Szczawnicy Zdrój.

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON