KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
14
07.2019
 
Kawa Tatico w Makowie Podhalańskim

Na początku wakacji spotkaliśmy się w Makowie Podhalańskim z prowadzącą seminarium Magdą Szczudło i seniorami z Wadowic w ramach projektu  "Kufer pełen możliwości”.

 

Naszych gości przywitała piekna pogoda i sala wypełniona zapachem truskawek i kawy Tatico, która też była myślą przewodnią i inspiracją całego spotkania. Na przykładzie kawy Tatico rozmawialiśmy o problemach współczesnych społeczeństw i możliwości zmian, jakie mogą się dokonać na lepsze dzięki naszym działaniom. Dyskusja i wykład odbył sie w miłej atmosferze stworzonej przez seniorów i animatorów z KKS-u Wadowice i Maków Podhalański.Czekamy na następne spotkanie tym razem w Wadowicach.

 

 

 

 

« powrót

18 października w Rodzinie Kolpinga w Bochni odbyła się debata „z Kufrem”. Bocheńska Rodzina podsumowała swoje działania i zaplanowała nowe.

 

Od sierpnia w małopolskich Rodzinach Kolpinga trwają debaty z „Kufrem” w ramach projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości” (Rządowy Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020)

 

Ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora uczestniczy w Forum Seniora w Szczawnicy Zdrój.

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON