KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
30
08.2017
 
Język niemiecki dla seniorów

Kolpingowski Klub Seniora działający przy Stowarzyszeniu Rodzina Kolpinga „Klub Celtycki” zaprasza osoby 60+ mieszkające na terenie dzielnicy Prądnik Czerwony lub Prądnik Biały w Krakowie na zajęcia z języka niemieckiego. Kursy odbywają się w małych grupach i atmosferze sprzyjającej systematycznej nauce. Kursy realizowane są na poziomie średniozaawansowanym oraz zaawansowanym i pozwalają uczestnikom rozwinąć umiejętność komunikacji w języku niemieckim. Zajęcia dobywają się środy w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Żułowskiej 51 (grupa I średniozaawansowana godzina 10.00, grupa II zaawansowana godzina 12.45), a udział w nich jest bezpłatny. Ponadto zapewniamy materiały do zajęć, jak i catering w trakcie trwania kursu. Wszelkie informacje i zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem telefonu 12-418-77-65 (w godz.: 12:00-14:00) bądź w siedzibie Stowarzyszenia (ul. Żułowska 51, II p. pok. Nr 2).  

Zajęcia rozpoczynają się we wrześniu.

 

Działanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

 

 

UDZIAŁ W KURSACH JEST BEZPŁATNY!

« powrót

18 października w Rodzinie Kolpinga w Bochni odbyła się debata „z Kufrem”. Bocheńska Rodzina podsumowała swoje działania i zaplanowała nowe.

 

Od sierpnia w małopolskich Rodzinach Kolpinga trwają debaty z „Kufrem” w ramach projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości” (Rządowy Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020)

 

Ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora uczestniczy w Forum Seniora w Szczawnicy Zdrój.

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON