KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
23
11.2015
 
Jak dobrze się spotykać....

To z pewnością mogą potwierdzić przedstawiciele Kolpingowskiego Klubu Seniora przy Rodzinie Kolpinga w Krakowie - Nowym Bieżanowie.
Od września grupa seniorów odbywa wizyty studyjne.
21 października zrealizowano już trzecie spotkanie u przyjaciół - tym razem w Wadowicach.

Seniorzy wzajemnie opowiadali o swoich działaniach delektując się kremówką wadowicką. Klub Seniora w Wadowicach jest grupą, która lubi spędzać wspólnie czas przy domowych wypiekach. Panie często wymieniają się przepisami. Natomiast o wszelkich ważnych wydarzeniach przypomina przewodniczacy Rodziny Kolpinga - pan Zygmunt.

Wspólne spotkanie zakończone gromkim śpiewem było okazją do wzajemnego spotkania się.

Seniorzy z Krakowa zaprosili wadowickich seniorów do świętowania pierwszego roku funkcjonowania Klubu Seniora przy Rodzinie Kolpinga w Krakowie - Nowym Bieżanowie.

Całe spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu "Wiem - potrafię - dbam" dzieki środkom otrzymanym od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

 

« powrót

18 października w Rodzinie Kolpinga w Bochni odbyła się debata „z Kufrem”. Bocheńska Rodzina podsumowała swoje działania i zaplanowała nowe.

 

Od sierpnia w małopolskich Rodzinach Kolpinga trwają debaty z „Kufrem” w ramach projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości” (Rządowy Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020)

 

Ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora uczestniczy w Forum Seniora w Szczawnicy Zdrój.

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON