KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
03
06.2018
 
"Godność człowieka - moja, twoja, nasza"

 

W maju 2018 r. Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce rozpoczął realizację projektu pt. „Godność człowieka - moja, twoja, nasza”, w ramach którego będziemy m.in. kontynuować akcje „Niedzielne obiady seniorów”.

 

Celem głównym projektu jest rozwój usług społecznych świadczonych na rzecz osób starszych 60+ oraz wspieranie działań samopomocy i samoorganizacji seniorów realizowanych przez 14 Kolpingowskich Klubów Seniora na terenie województwa małopolskiego i podkarpackiego.

 

W ramach projektu przewiduje się realizację takich działań jak:

  • Blok I. Rozwój usług asystenckich i opiekuńczych dla osób starszych o ograniczonej samodzielności (kurs opiekunów osób starszych wraz z praktyką wolontaryjną);
  • Blok II. Rozwój nowatorskich usług społecznych KKS – niedzielne obiady seniorów i program kulturalny;
  • Blok III. Rozwój KKS-grup samopomocy seniorów – seminaria i coaching;
  • Blok IV. Forum seniorów;

 

W projekcie weźmie udział 140 osób 60+ z 14 RK na terenie Małopolski i Podkarpacia oraz 40 osób poniżej 60 roku życia.

 

Osoby poniżej 60 r. z mogą wziąć udział w dwóch działaniach:

  • Kurs opiekunów osób starszych
  • Forum seniorów

 

Projekt  „Godność człowieka – moja- twoja- nasza” jest finansowany w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

« powrót

18 października w Rodzinie Kolpinga w Bochni odbyła się debata „z Kufrem”. Bocheńska Rodzina podsumowała swoje działania i zaplanowała nowe.

 

Od sierpnia w małopolskich Rodzinach Kolpinga trwają debaty z „Kufrem” w ramach projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości” (Rządowy Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020)

 

Ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora uczestniczy w Forum Seniora w Szczawnicy Zdrój.

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON