KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
03
10.2019
 
Forum Seniora w Szczawnicy

 

Tegoroczne Forum Seniorów pod hasłem "W nas jest siła"  odbywa się w malowniczej Szczawnicy Zdrój.

 

Podczas forum omawiane są takie tematy jak budowanie sieci współpracy w celu zwiększenia wpływu na życie społeczne, a przedstawiciele Kolpingowskich Klubów Seniora wymieniają się pomysłami na aktywizację społeczną osób starszych. W działaniach uczestnicy ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora, którzy biorą udział w prelekcjach, warsztatach oraz spędzają aktywnie czas na świeżym powietrzu. 

 

 

Wydarzenie zostało zorganizowane się w ramach projektu "Kufer Kolpinga pełen możliwości" w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020.

 

« powrót

18 października w Rodzinie Kolpinga w Bochni odbyła się debata „z Kufrem”. Bocheńska Rodzina podsumowała swoje działania i zaplanowała nowe.

 

Od sierpnia w małopolskich Rodzinach Kolpinga trwają debaty z „Kufrem” w ramach projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości” (Rządowy Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020)

 

Ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora uczestniczy w Forum Seniora w Szczawnicy Zdrój.

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON