KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
01
09.2017
 
Drogą św. Jakuba na trasie Piekary/Liszki- Sanka

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga „Klub Seniora” oraz Kolpingowski Klub Seniora zapraszają do udziału w przejściu pielgrzymkowym Małopolską Drogą św. Jakuba na trasie Piekary/Liszki- Sanka (Kościół św. Jakuba)

 

 PROGRAM WYDARZENIA

9.00- zbiórka pod siedzibą Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga „Klub Celtycki”, ul. Żułowska 51, Kraków, wyjazd do Piekar  (transport zapewniony, wspólny bus)

Ok 10.00-14.00- Buen camino, czyli dojazd do Piekar, rozpoczęcie pielgrzymki, krótkie wprowadzenie do historii szlaku, przejście na trasie Piekary- Sanka, zwiedzanie kościoła św. Jakuba w Sance (około 7 km)

Ok 14.00- 15.30- Menu de peregrino, czyli obiad pielgrzymów

Ok 16.00- powrót do Krakowa

 

Zgłoszenia prosimy przesyłać do Magdalena Szczudło na adres mailowy: maszru@gmail.com lub telefonicznie: 608 48 47 81

do dnia 8 września 2017 r.

 

Udział w całym wydarzeniu jest BEZPŁATNY! Ilość miejsc ograniczona!

« powrót

18 października w Rodzinie Kolpinga w Bochni odbyła się debata „z Kufrem”. Bocheńska Rodzina podsumowała swoje działania i zaplanowała nowe.

 

Od sierpnia w małopolskich Rodzinach Kolpinga trwają debaty z „Kufrem” w ramach projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości” (Rządowy Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020)

 

Ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora uczestniczy w Forum Seniora w Szczawnicy Zdrój.

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON