KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
14
10.2015
 
Brzeska partycypacja seniorów

W piękne sierpniowe popołudnie po raz kolejny spotkali się członkowie brzeskiego KKS-u, tym razem w ogródku u Janiny, której bardzo dziękujemy za gościnę.

Było radośnie i pysznie - nie zabrakło dobrego jedzenia i picia. Śpiewaliśmy piosenki przy akompaniamencie gitary, na której przygrywał pan Andrzej – nowa osoba w naszym Klubie. Był też czas na rozmowy. Szczególnie ważnym tematem były potrzeby brzeskich seniorów i problemy, z którymi spotykamy się w codziennym „seniorskim” życiu w mieście. Temat szczególnie ważny gdyż właśnie w tych dniach konstytuuje się Rada Seniorów przy Urzędzie Gminy. Nareszcie będziemy mieć głos w naszych sprawach, chcemy mieć wpływ na to, co w naszym środowisku będzie się działo, aby poprawić sytuację osób starszych. Chcemy walczyć o nasze prawa i szacunek, na który zapracowaliśmy sobie przez te nasze co najmniej sześćdziesiąt lat życia . Przecież to kolpingowscy seniorzy walczyli o Radę w Brzesku i  udało się! Teraz postaramy się, by szansa jaką dostajemy, nie była zmarnowana i władza brała pod uwagę to, czego oczekują seniorzy.

Wspólny czas mijał nam przyjemnie, ale zrobiło się ciemno i trzeba było się pożegnać. Spotkanie było bardzo udane. Wyszliśmy weseli i pełni optymizmu – razem możemy więcej, trzeba tylko chcieć.

uczestniczka spotkania

Projekt realizowany w ramach Programu Obywatele dla Demokracji z Funduszy EOG

 

« powrót

18 października w Rodzinie Kolpinga w Bochni odbyła się debata „z Kufrem”. Bocheńska Rodzina podsumowała swoje działania i zaplanowała nowe.

 

Od sierpnia w małopolskich Rodzinach Kolpinga trwają debaty z „Kufrem” w ramach projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości” (Rządowy Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020)

 

Ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora uczestniczy w Forum Seniora w Szczawnicy Zdrój.

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON