KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
28
09.2018
 
Bezpłatne szkolenie Opiekun osoby starszej

W listopadzie 2018 r. w ZCDK w Krakowie organizuje  bezpłatne szkolenie „Opiekun osoby starszej” realizowane w ramach projektu ASOS – „Godność człowieka - moja, twoja, nasza”.

 

Zajęcia będą odbywały się w terminie od 12 listopada 2018 r. w Krakowie w siedzibie ZCDK (ul. Żułowska 51)  - w sumie 40 godzin lekcyjnych.  W trakcie zajęć przewidziano przerwę lunchową. Zapewniamy również materiały szkoleniowe. Po zakończeniu szkolenia planowana jest 20 godzinna praktyka.

 

Szkolenie jest skierowane do osób 50 plus, które chcą wzmocnić swoje kompetencje  w opiece nad osobami starszymi. W szkoleniu mogą uczestniczyć również osoby młodsze (40 plus).

 

Zapisy na szkolenie przyjmowane są :

- mailowo awilk@kolping.pl poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego

- telefonicznie  12 418 – 77 – 67

- lub osobiście w siedzibie biura Kraków, ul. Żułowska 51, codziennie 8.00- 16.00 

« powrót

18 października w Rodzinie Kolpinga w Bochni odbyła się debata „z Kufrem”. Bocheńska Rodzina podsumowała swoje działania i zaplanowała nowe.

 

Od sierpnia w małopolskich Rodzinach Kolpinga trwają debaty z „Kufrem” w ramach projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości” (Rządowy Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020)

 

Ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora uczestniczy w Forum Seniora w Szczawnicy Zdrój.

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON