05.2015

Bezpłatne kursy i spotkania edukacyjne w Kolpingowskim Klubie Seniora w Krakowie

Rodzina Kolpinga „Klub Celtycki” w Krakowie wraz z Kolpingowskim Klubem Seniora rozpoczęła realizację projektu: „Seniorzy otwarci na świat”, który skierowany jest do osób 60+. Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Ideą przewodnią projektu, są podróże i odkrycia powiązane z nauką języków obcych, obsługą komputera, rozwijaniem pasji, zainteresowań i poprzez to własnej osobowości.

W ramach działań zaplanowano następujące nieodpłatne zajęcia:

• kursy z zakresu obsługi komputera i internetu na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym
    (termin realizacji od 27 sierpnia 2015)
  • kurs języka niemieckiego na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym
    (termin realizacji od 19 sierpnia 2015)
  • podróżnicze spotkania edukacyjne
    (1 raz na miesiąc)
  • spacery historyczno-edukacyjne po Krakowie
    (termin realizacji: lipiec – sierpień 2015)
  • Senioriadę – Małopolskie Spotkanie Seniorów
    (termin realizacji: listopad 2015)

Zajęcia stacjonarne będą odbywać się przy ul. Żułowskiej 51 w Krakowie.

Więcej informacji:
Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga „Klub Celtycki”
Ul. Żułowska 51, 31-436 Kraków, 12 418 77 74 (w godz.: 10:00-16:00)
Zachęcamy do uczestnictwa w  zajęciach!

Jest lekka, łatwa w obsłudze i co najważniejsze: może uratować życie.

W ostatnim tygodniu sierpnia odbyło się w Rabce - Zdroju Forum Seniorów z Kolpingiem.

Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce zaprasza osoby w wieku 60+ na bezpłatny kurs komupterowy.