03.2016

Bezpieczni w Internecie. Niezbędnik seniora

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza do udziału w otwartym wykładzie pt. „Bezpieczni w Internecie: Niezbędnik seniora”, który odbędzie się 14 marca 2016 r..

Wykład w Bibliotece na Rajskiej w Krakowie poprowadzi pani DAGMARA KRZESIŃSKA (Ekspert UPC Polska, Warszawa) oraz sierż.szt. BEATA WCISŁO (Specjalista Wydziału Prewencji KWP w Krakowie).

W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzą się:
• Jak bezpiecznie zarządzać swoimi danymi w Internecie?
• Jak zabezpieczać swoje dane? Jak tworzyć bezpieczne hasła do swoich kont? Czym może grozić niewylogowanie się z publicznych komputerów?
• Jak sprawdzać wiarygodność sklepów internetowych?
• Jak bezpiecznie płacić za zakupy?
• Jakie są podstawowe prawa konsumenckie przy zakupach w Internecie?
• Kto (lokalnie) może pomóc w dochodzeniu swoich praw przy zakupach w Internecie?

Termin: 14 marca 2016 (poniedziałek), godz.11.00

Miejsce: WBP w Krakowie, ul. Rajska 1 (sala 245)

WSTĘP WOLNY

fot. Frederico Cintra, Flickr, CC BY 2.0

Jest lekka, łatwa w obsłudze i co najważniejsze: może uratować życie.

W ostatnim tygodniu sierpnia odbyło się w Rabce - Zdroju Forum Seniorów z Kolpingiem.

Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce zaprasza osoby w wieku 60+ na bezpłatny kurs komupterowy.