03.2016

Bezpieczni w Internecie. Niezbędnik seniora

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza do udziału w otwartym wykładzie pt. „Bezpieczni w Internecie: Niezbędnik seniora”, który odbędzie się 14 marca 2016 r..

Wykład w Bibliotece na Rajskiej w Krakowie poprowadzi pani DAGMARA KRZESIŃSKA (Ekspert UPC Polska, Warszawa) oraz sierż.szt. BEATA WCISŁO (Specjalista Wydziału Prewencji KWP w Krakowie).

W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzą się:
• Jak bezpiecznie zarządzać swoimi danymi w Internecie?
• Jak zabezpieczać swoje dane? Jak tworzyć bezpieczne hasła do swoich kont? Czym może grozić niewylogowanie się z publicznych komputerów?
• Jak sprawdzać wiarygodność sklepów internetowych?
• Jak bezpiecznie płacić za zakupy?
• Jakie są podstawowe prawa konsumenckie przy zakupach w Internecie?
• Kto (lokalnie) może pomóc w dochodzeniu swoich praw przy zakupach w Internecie?

Termin: 14 marca 2016 (poniedziałek), godz.11.00

Miejsce: WBP w Krakowie, ul. Rajska 1 (sala 245)

WSTĘP WOLNY

fot. Frederico Cintra, Flickr, CC BY 2.0

W ramach projektu Niedzielny Obiad chcemy wyróżnić firmy, które bezinteresownie angażują się w działania na rzecz Seniorów.

Już we wrześniu rozpoczną się zajęcia komputerowe dedykowane osobom starszym w wieku 60+.

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga "Klub Celtycki" w Krakowie oraz Kolpingowski Klub Seniora w ramach projektu "Między Historiami-senior na drodze życia" planuje we wrześniu 2017 r. dwa  wydarzenia poświęcone szlakom św. Jakuba (Camino de Santiago).