KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
02
05.2018
 
Aktywnie wśród seniorów w Małopolsce
Od maja Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Krakowie – Nowym Bieżanowie rozpoczyna realizację projektu „Sztuka życia” dofinansowanego ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. 
„Sztuka życia” to projekt dedykowany 120 osobom w wieku 60+. Działania realizowane będą na terenie trzech powiatów w woj. małopolskim, gdyż do współpracy zaproszono – poza osobami starszymi z Krakowa - również seniorów z powiatu bocheńskiego i brzeskiego. Zaplanowano szereg działań w zakresie oferty edukacyjnej w obszarze kultury (zajęcia teoretyczne jak i praktyczne) i wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa. 
Co czeka osoby w wieku 60+:
o warsztaty teatralne oraz wystawianie przygotowanych spektakli (na terenie Małopolski)
o wyjścia do teatru
o nagranie profesjonalnego krótkiego filmu z udziałem seniorów
o spotkania ze sztuką tj. udział w wystawach muzealniczych z przewodnikiem
o zajęcia rękodzielnicze
o wizyta w muzeum etnograficznym
o kurs komputerowy w wymiarze 40h
o spacery „Moja mała ojczyzna” – poznajemy zakątki Małopolski 
o spotkania nt. bezpieczeństwa 
o debata „Seniorze, zadbaj o swoje bezpieczeństwo”

Mamy nadzieję, że inicjatywa, która powstała przy aktywnym udziale samych seniorów spotka się z pozytywnym przyjęciem wśród szerszego grona osób starszych. Zapraszamy do włączenia się w działania projektowe! Wymienione powyżej działania będą realizowane nieodpłatnie. W najbliższym czasie planowane jest spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych, a już dziś można uzyskać więcej informacji poprzez kontakt nbkrakow@kolping.pl 
Zapraszamy.
 
« powrót

18 października w Rodzinie Kolpinga w Bochni odbyła się debata „z Kufrem”. Bocheńska Rodzina podsumowała swoje działania i zaplanowała nowe.

 

Od sierpnia w małopolskich Rodzinach Kolpinga trwają debaty z „Kufrem” w ramach projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości” (Rządowy Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020)

 

Ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora uczestniczy w Forum Seniora w Szczawnicy Zdrój.

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON