03.2016

25 lutego br. Rodzina Kolpinga Kraków „Klub Celtycki” zrealizowała bezpłatne warsztaty z edukacji finansowej.

Głównym celem była poprawa świadomości w zakresie możliwości bezpiecznego posługiwania się bezgotówkowymi instrumentami płatniczymi oraz budowania i ochrony własnej wiarygodności finansowej, a także ochrony przed kradzieżą tożsamości i wyłudzeniami.
Szkolenie było realizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Krzewienia Edukacji Finansowej i pod nadzorem Narodowego Banku Polskiego w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Każdy z uczestników otrzymał materiały edukacyjne. Szkolenie zostało bardzo dobrze przyjęte przez samych uczestników. Planujemy kolejen przedsięwzięcia.

W ramach projektu Niedzielny Obiad chcemy wyróżnić firmy, które bezinteresownie angażują się w działania na rzecz Seniorów.

Już we wrześniu rozpoczną się zajęcia komputerowe dedykowane osobom starszym w wieku 60+.

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga "Klub Celtycki" w Krakowie oraz Kolpingowski Klub Seniora w ramach projektu "Między Historiami-senior na drodze życia" planuje we wrześniu 2017 r. dwa  wydarzenia poświęcone szlakom św. Jakuba (Camino de Santiago).