10.2015

13,3 km

13,3 km - tyle kilometrów dzisiaj przeszli seniorzy z dwóch krakowskich klubów seniora szlakiem św. Jakuba na trasie Kraków - Tyniec.
Dopisała pogoda, dopisała frekwencja (aż 27 osób) i humory również.

3-go października została zorganizowana kolejne wędrówka - pielgrzymka Drogą św. Jakuba. Tym razem wybraliśmy Szlak Małopolski, który wiedzie również przez samo serce Krakowa - Rynek Główny i prowadzi do klasztoru ojców benedyktynów w podkrakowskim Tyńcu.

Droga, choć ze względu na odległość była wyzwaniem, zachwyciła otaczającą przyrodą i pozwoliła znaleźć wytchnienie w ciszy i we wspólnym wędrowaniu.

W samym klasztorze mogliśmy również wziąć udział w nieszporach odprawianych przez brać klasztorną.

Choć pewnie każdy wrócił zmęczony, to mamy nadzieję, że również i zadowolony.

Jest lekka, łatwa w obsłudze i co najważniejsze: może uratować życie.

W ostatnim tygodniu sierpnia odbyło się w Rabce - Zdroju Forum Seniorów z Kolpingiem.

Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce zaprasza osoby w wieku 60+ na bezpłatny kurs komupterowy.