10.2015

13,3 km

13,3 km - tyle kilometrów dzisiaj przeszli seniorzy z dwóch krakowskich klubów seniora szlakiem św. Jakuba na trasie Kraków - Tyniec.
Dopisała pogoda, dopisała frekwencja (aż 27 osób) i humory również.

3-go października została zorganizowana kolejne wędrówka - pielgrzymka Drogą św. Jakuba. Tym razem wybraliśmy Szlak Małopolski, który wiedzie również przez samo serce Krakowa - Rynek Główny i prowadzi do klasztoru ojców benedyktynów w podkrakowskim Tyńcu.

Droga, choć ze względu na odległość była wyzwaniem, zachwyciła otaczającą przyrodą i pozwoliła znaleźć wytchnienie w ciszy i we wspólnym wędrowaniu.

W samym klasztorze mogliśmy również wziąć udział w nieszporach odprawianych przez brać klasztorną.

Choć pewnie każdy wrócił zmęczony, to mamy nadzieję, że również i zadowolony.

W ramach projektu Niedzielny Obiad chcemy wyróżnić firmy, które bezinteresownie angażują się w działania na rzecz Seniorów.

Już we wrześniu rozpoczną się zajęcia komputerowe dedykowane osobom starszym w wieku 60+.

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga "Klub Celtycki" w Krakowie oraz Kolpingowski Klub Seniora w ramach projektu "Między Historiami-senior na drodze życia" planuje we wrześniu 2017 r. dwa  wydarzenia poświęcone szlakom św. Jakuba (Camino de Santiago).