KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
03
10.2015
 
13,3 km

13,3 km - tyle kilometrów dzisiaj przeszli seniorzy z dwóch krakowskich klubów seniora szlakiem św. Jakuba na trasie Kraków - Tyniec. 
Dopisała pogoda, dopisała frekwencja (aż 27 osób) i humory również.

3-go października została zorganizowana kolejne wędrówka - pielgrzymka Drogą św. Jakuba. Tym razem wybraliśmy Szlak Małopolski, który wiedzie również przez samo serce Krakowa - Rynek Główny i prowadzi do klasztoru ojców benedyktynów w podkrakowskim Tyńcu.

Droga, choć ze względu na odległość była wyzwaniem, zachwyciła otaczającą przyrodą i pozwoliła znaleźć wytchnienie w ciszy i we wspólnym wędrowaniu.

W samym klasztorze mogliśmy również wziąć udział w nieszporach odprawianych przez brać klasztorną.

Choć pewnie każdy wrócił zmęczony, to mamy nadzieję, że również i zadowolony.

 

 

« powrót

18 października w Rodzinie Kolpinga w Bochni odbyła się debata „z Kufrem”. Bocheńska Rodzina podsumowała swoje działania i zaplanowała nowe.

 

Od sierpnia w małopolskich Rodzinach Kolpinga trwają debaty z „Kufrem” w ramach projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości” (Rządowy Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020)

 

Ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora uczestniczy w Forum Seniora w Szczawnicy Zdrój.

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON