KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
AKTUALNOŚCI
03
10.2015
 
13,3 km

13,3 km - tyle kilometrów dzisiaj przeszli seniorzy z dwóch krakowskich klubów seniora szlakiem św. Jakuba na trasie Kraków - Tyniec. 
Dopisała pogoda, dopisała frekwencja (aż 27 osób) i humory również.

3-go października została zorganizowana kolejne wędrówka - pielgrzymka Drogą św. Jakuba. Tym razem wybraliśmy Szlak Małopolski, który wiedzie również przez samo serce Krakowa - Rynek Główny i prowadzi do klasztoru ojców benedyktynów w podkrakowskim Tyńcu.

Droga, choć ze względu na odległość była wyzwaniem, zachwyciła otaczającą przyrodą i pozwoliła znaleźć wytchnienie w ciszy i we wspólnym wędrowaniu.

W samym klasztorze mogliśmy również wziąć udział w nieszporach odprawianych przez brać klasztorną.

Choć pewnie każdy wrócił zmęczony, to mamy nadzieję, że również i zadowolony.

 

 

« powrót

W ramach projektu Niedzielny Obiad chcemy wyróżnić firmy, które bezinteresownie angażują się w działania na rzecz Seniorów.

 

Już we wrześniu rozpoczną się zajęcia komputerowe dedykowane osobom starszym w wieku 60+.

 

 

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga "Klub Celtycki" w Krakowie oraz Kolpingowski Klub Seniora w ramach projektu "Między Historiami-senior na drodze życia" planuje we wrześniu 2017 r. dwa  wydarzenia poświęcone szlakom św. Jakuba (Camino de Santiago).
 

 

 


W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON