KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
WSPIERAMY AKCJE
06
07.2017
 
W Klubie Seniora najlepiej

„Rodzina Bogiem silną staje się siłą człowieka i całego narodu”

                            św. Jan Paweł II

 

Czy zadał sobie ktoś z młodych pytanie o to, co to jest samotność? Na pewno NIE. Młodzi, zaangażowani, pełni życia, nie mają czasu zastanawiać się nad samotnością.

Co innego SENIOR!!! Ten już przeżył wszystko, przeszedł na emeryturę i nagle
w jego życiu powstała pustka. Pomyślał, odpocznę! Jednak ile czasu można odpoczywać? To posprząta! Który to już raz dzisiaj zapędzasz się SENIORZE do sprzątania? Poczytasz, prawda? Ale ciągle łzawią Ci oczy i tak szybko się męczą! Myślisz, wyjdę na spacer! No tak, przecież dzisiaj siąpi od rana i jest przenikliwie zimno, nie pójdziesz.

Chodzisz po swoim mieszkaniu z miejsca na miejsce, spoglądasz w okno. Tylu ludzi chodzi po ulicy. Gdzieś idą, śpieszą się, tylko TY sam!

Który to już raz próbujesz dzwonić do córki. Nie odbiera, tak, jest w pracy. Może wnuczek? Przecież go wypielęgnowałaś, kiedy był mały. Też zajęty ??? Zostajesz sam.

ALE CZY TAK MUSI  NA PEWNO BYĆ? CZY MUSISZ SIEDZIEĆ SAMOTNIE?

Nie, przyjdź do Klubu Seniora wkrótce stanie się TWOIM drugim domem. Św. Jan Paweł II pouczał, że „rodzina Bogiem silna”

To prawda. Właśnie w Klubie Seniora odnajdziesz duchowe wsparcie.

Chcesz wiedzieć w jaki sposób? Otóż w Kolpingowskiej Rodzinie wzmacniamy się duchowo poprzez modlitwę, ewangeliczne rozważania, wspólne msze święte, w okresie świąt Bożego Narodzenia – kolędowanie, w Wielkim Poście – dni skupienia, krótkie modlitwy na co dzień.

Chcesz więcej siły duchowej? Możesz zadzwonić do Grupy Modlitewnej. Bez obaw powierzysz jej wszystko: prośbę o zdrowie, zdanie matury, pokonanie stresu na egzaminie, dobrego sąsiada. Widzisz, nawet wtedy, gdy jesteś w domu, poczujesz ciepło duchowego wsparcia.

Pragniesz dowiedzieć się czegoś więcej o seniorach zrzeszonych w Klubie Seniora?

Otóż rozwijamy się kulturalnie, manualnie, fizycznie i społecznie.

            Jeśli znudziły Ci się Twoje nieciekawe szat, możemy doradzić Ci jak stać się modną ponadczasowo, a nawet dokonamy małych przeróbek. Wszystko gratis, w ramach wzajemnego wsparcia. Prawda, że ciekawie.

            Droga Seniorko, pragniesz dodatkowo mieć atrakcyjną fryzurę, przyjdź zaangażuj się. W ramach działalności Klub Seniora realizowane są wyjątkowe projekty, w tym np. spotkanie z wizażystką. Przekonasz się, że SENIOR po sześćdziesiątce może wyglądać nie tyle modnie, ale atrakcyjnie.

            Może doskwiera Ci ból w boku, krzyżach albo innych częściach ciała, skorzystaj
z porad specjalistów. Powiedzą Ci jak się zdrowo odżywiać, do jakich lekarzy pójść, z jaką ziołową apteką się zaprzyjaźnić!

            Drodzy seniorzy, w ramach naszych projektów nauczycie się obsługiwać komputer, zapoznacie z programem: „Bezpieczny Senior”, skorzystanie z gimnastyki rehabilitacyjnej,
z basenu i wielu innych atrakcyjnych zajęć.

            Mieszkamy w Krakowie, mieście otwartym na potrzeby seniorów. Różnego rodzaju stowarzyszenia wychodzą z ciekawymi propozycjami, z których można skorzystać. Jednak Osiedlowe Kluby Seniora są najbliżej Ciebie. Tworzą przyjazne miejsca spotkań z ofertą kulturalną, rozrywkową, edukacyjną, zdrowotną, a nawet gastronomiczną. Tu dowiesz się
o polityce senioralnej na dziś, jutro i pojutrze, o tym, jak być seniorem – świadomym konsumentem oraz oszczędnym seniorem. Skorzystasz z bezpłatnych porad prawnych.

            Miły Seniorze, chcesz wzmocnić się fizycznie? Przychodź, zaoferujemy Ci zajęcia fizyczne w ramach projektu, ale też zaproponujemy Ci własne, realizowane w ramach naszego Klubu Seniora. Będzie to m. in. muzykoterapia. Gwarantujemy Ci spokój fizyczny
i duchowy.

            Przyznasz, że nigdy nie było czasu, aby zwiedzić swoje miasto. Kiedy ostatni raz Seniorze byłeś w muzeum? Tak trudno sobie przypomnieć. Z nami bezpłatnie poznasz Kraków, bo wychodzimy do tych palcówek w ten dzień, kiedy jest wolny wstęp, więc  koniecznie skorzystaj. Pójdziemy też do teatru, kupując zniżkowe bilety. Seniorze wierz, samemu nie chciałoby Ci się pójść. W grupie raźniej i weselej.

            Czy masz ciekawe pasje, chcesz je zgłębiać i realizować? Przyjdź, rozwijamy się kulturalnie. Jesienią 2016 r.  pracowaliśmy nad jasełkami, w których umieściliśmy tematykę bożonarodzeniową, łącząc ją z tradycjami krakowskimi. Mimo ogromnej tremy udało się! Mogliśmy zaprezentować swój program w naszym osiedlu, sąsiednim klubie osiedlowym, ale także w podobnych klubach senioralnych w terenie.

Aktualnie przygotowaliśmy wodewil krakowski, popularyzujący dawny folklor Krakowa, stroje, tradycje, piosenki i humor. Kraków zawsze tętnił życiem. Staramy się więc korzystać
z ogromnego dorobku naszego miasta, dlatego angażujemy się bez reszty.

            Seniorze, uświadomiłeś sobie, że i Ty potrafisz czegoś ciekawego nauczyć innych? Wyzwól swoją energię! Pokrzepimy się nią i na pewno skorzystamy z twoich propozycji.

             Zastanawiasz się, kto nam pomaga? Otóż znajdujemy mądrych, kreatywnych młodych ludzi oddanych seniorom. Oni wykonują „lwią” pracę papierkową i organizacyjną. Są przebojowi, serdeczni, ciepli i życzliwi. Podobnie, jak duchowni pracujący w parafii na naszym osiedlu. Nie brak więc takich ludzi, którzy pomagają seniorom. Zapewniamy znajdziesz ich w każdym Klubie Seniora.

            Właśnie Ci zaangażowani, młodzi organizują seniorom w ramach projektów senioralnych wyjazdy kilkudniowe, połączone ze zwiedzaniem ciekawych miejsc, noclegiem, spotkaniami seniorów z innych klubów, długimi serdecznymi rozmowami, z pokonywaniem „SZLAKU JAKUBOWEGO”. Ileż ciekawych miejsc w naszej ojczyźnie! Jaka piękna Polska!

            Skorzystaj z naszych propozycji. Nie masz swoich wnuków, a chciałbyś znaleźć małe rączki, które obejmą Twoją szyję. Możesz odnaleźć kogoś bliskiego, wzajemnie moglibyście sobie pomóc. Jest tyle małych dzieci czekających na Ciebie.

            Jak widzisz SENIORZE, nasza oferta jest bogata i wielotematyczna. NIE SIEDŹ, PRZYCHODŹ, ANGAŻUJ SIĘ!

« powrót

18 października w Rodzinie Kolpinga w Bochni odbyła się debata „z Kufrem”. Bocheńska Rodzina podsumowała swoje działania i zaplanowała nowe.

 

Od sierpnia w małopolskich Rodzinach Kolpinga trwają debaty z „Kufrem” w ramach projektu „Kufer Kolpinga pełen możliwości” (Rządowy Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020)

 

Ponad 70 przedstawicieli 14 Kolpingowskich Klubów Seniora uczestniczy w Forum Seniora w Szczawnicy Zdrój.

 


W ramach cyklu seminariów "Moja filiżanka kawy" społeczności lokalne Chełmka i Bochni rozmawiały o zasadach sprawiedliwego handlu i godnych warunkach pracy.

 

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON